موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/83361 :کد

0

دولت برنامه گسترده‌ای برای اشتغالزایی و افزایش تولید دارد

  ﺳﻪشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۲
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -دولت برنامه گسترده‌ای برای اشتغالزایی و افزایش تولید دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: دولت برنامه گسترده‌ای در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم در دستور کار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: دولت برنامه گسترده‌ای در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم در دستور کار دارد.

به گزارش تحلیل ایران ؛ محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و سخنگوی دولت صبح امروز (سه‌شنبه) در نشست علنی مجلس شورای اسلامی طی سخنانی به عنوان نماینده دولت درباره یک فوریت لایحه اصلاحیه قانون بودجه 95، اظهار داشت:‌ با توجه به اینکه در این جلسه فوریت لایحه بودجه 95 مطرح است، طبق آیین‌نامه شما نمایندگان و بنده حقیر نمی‌توانیم درباره کلیات، جزئیات و محتوای این لایحه صحبت کنیم، صرفا در ارتباط با فوریت و ضرورت امر باید دلایلی از سوی مخالفین و دولت بیان شود.
 
وی افزود: امروز 4 ماه از سال 95 گذشته و ما در آستانه ورود به ماه پنجم سال جاری هستیم، دولت برای سال جاری برنامه گسترده‌ای در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم به منظور اشتغالزایی و افزایش تولید در دستور کار دارد، در این راستا برای کمک به بخش خصوصی باید نظام بانکی فعالانه وارد عرصه شود ولی متأسفانه نظام بانکی امروز با دو مشکل روبه‌روست.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امروز نظام بانکی هم مطالبات معوق فراوانی دارد و هم با عدم کفایت سرمایه مواجه شده است.
 
نوبخت در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: دولت دهم پیش از پایان دوره خود، به نظام بانکی بدهکار بود از این جهت مصوبه‌ای از سوی مجمع عمومی بانک مرکزی دریافت کرد تا در راستای بند «ب» ماده 26 قانون پولی و بانکی، دولت بتواند 74 هزار میلیارد تومان بدهی خود را برای 8 مورد شامل بدهی شرکت‌ بازرگانی دولتی و شرکت‌های دولتی و سایر تعهدات دولتی را از این محل پرداخت کند. البته چون فراتر از شمول ماده 26 قانون پولی و بانکی بود، رد شد ولی امروز دولت یازدهم دقیقا همان بند «ب» ماده 26 قانون پولی و بانکی را از نمایندگان مجلس تقاضا می‌کند تا بتوانیم با تصویب این تقاضا بدهی‌ها را بپردازیم و مشکلات را حل کنیم.
 
نوبخت در ادامه یادآور شد: در تبصره‌های 19 و 20 قانون بودجه 95 این موضوع مطرح شده بود اما مجلس آن را حذف کرد و ما امروز با خلأ مواجه هستیم و نتوانستیم به جهت محدودیت منابع، طرح‌های عمرانی را به اتمام برسانیم.
 
وی همچنین گفت: با تصویب آنچه که دولت در اصلاحیه بودجه 95 پیشنهاد کرده، می‌توانیم همه مطالبات پیمانکاران به دولت را تسویه کنیم، شما نمایندگان مجلس با این اقدام می‌توانید کمک کنید که ما سریعا نسبت به اعطای تسهیلات به واحدهای عمرانی اقدام و طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی را فعال کنیم.
 
نوبخت در پایان خاطرنشان کرد: دولت با ارائه این پیشنهاد در اصلاحیه بودجه 95 حجتش را تمام کرده و آماده است با تصویب این اصلاحیه طرح‌های عمرانی را فعال کند، تصویب پیشنهاد دولت هم به اقتصاد ملی و هم به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کمک می‌کرد.
 
 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :