موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83459 :کد

0

اسپانیا گسترش شهرک سازی در سرزمین های اشغالی را محکوم کرد

  چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ — ۰۳:۵۶
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -اسپانیا گسترش شهرک سازی در سرزمین های اشغالی را محکوم کرد

دولت موقت اسپانیا سه شنبه شب تصمیم مقامات رژیم صهیونیستی در ساخت صدها خانه برای شهرک نشینان یهودی در بیت المقدس شرقی‌ و کرانه باختری رود اردن را محکوم کرد.

دولت موقت اسپانیا سه شنبه شب تصمیم مقامات رژیم صهیونیستی در ساخت صدها خانه برای شهرک نشینان یهودی در بیت المقدس شرقی‌ و کرانه باختری رود اردن را محکوم کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری افه، دولت اسپانیا هشدار داد که این نوع تصمیم گیری ها باعث ایجاد یک مانع برای حل و فصل مناقشه می‌ شود.


وزارت خارجه اسپانیا در بیانیه ای اشاره کرده است که اسپانیا همانند سایر اعضای جامعه بین المللی معتقد است که این شهرک سازی ها نقض اشکار قوانین بین المللی است.


دولت موقت اسپانیا توضیح داد: همان طور که گروه چهارگانه برای خاورمیانه در گزارش اخیر خود به آن اشاره کرده است، شهرک سازی ها یک مانع برای پایداری راه حل های پیش بینی شده در این زمینه محسوب می شود.


گروه چهار خاورمیانه گروهی متشکل از چهار دولت و سازمان بین‌المللی؛ ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و سازمان ملل است که به منظور میانجی‌گری در روند صلح در درگیری‌های میان اسرائیل و فلسطین تشکیل شده‌است. این گروه مهمترین منبع مالی دولت خودگردان فلسطین است و حدود نیمی از بودجه این دولت را تأمین می‌کند.


اسپانیا همچنین از مقامات رژیم صهیونیستی‌ خواسته است که سیاست شهرک سازی ها خود بویژه آخرین تصمیم اتخاذ شده در این زمینه را معلق کنند.


رژیم صهیونیستی روز یکشنبه (3 ژوئن) از برپایی مناقصه ساخت 800 خانه در شهرک های یهودی نشین واقع در سرزمین های فلسطین اشغالی خبر داد.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :