موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83534 :کد

0

ترامپ توافق هسته‌ای ایران را پاره نخواهد کرد

  چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۰
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -ترامپ توافق هسته‌ای ایران را پاره نخواهد کرد

مشاور ارشد دونالد ترامپ در سیاست خارجی می‌گوید در صورتی که این فرد میلیاردر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شود، توافق هسته‌ای ایران را پاره نخواهد کرد.

 

 

 

 

مشاور ارشد دونالد ترامپ در سیاست خارجی می‌گوید در صورتی که این فرد میلیاردر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شود، توافق هسته‌ای ایران را پاره نخواهد کرد.
به گزارش تحلیل ایران، به نقل از پایگاه خبری هیل، ولید فارس مشاور سیاست خارجی در مصاحبه با بنیاد خبری دیلی کارل درباره موضع دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران گفت: او قصد ندارد تا از توافقی که امضاء رسمی آمریکا را دارد خلاص شود.


مشاور سیاست خارجی ترامپ ادامه داد: او مرد قانون است اما قصد دارد از طریق قانونی به توافق هسته‌ای رجوع کند بنابراین ترامپ این توافق را این گونه که هست اجرا نخواهد کرد. او می‌خواهد پس از مذاکره رودرو با ایران یا با تعدادی از متحدان توافق هسته‌ای را مورد بازنگری قرار دهد.


فارض ادامه داد: ترامپ توافقنامه دیپلماتیک کنونی را نمی‌پسندد اما معتقد است که این توافق می‌تواند با تلاش قانون‌گذاران بهتر شود.


وی اضافه کرد: ترامپ تا به امروز اعلام کرد که این توافق را دوست ندارد و این که توافق هسته‌ای به طرز بدی مذاکره شده است. زمانی که او انتخاب شود قصد دارد پس از گفت‌وگو با مشاورانش دوباره به مذاکره توافق هسته‌ای بپردازد. یکی از احتمالات مشخص این است که توافق هسته‌ای را دوباره به کنگره بفرستد. واکنش مقامات ایرانی مرحله بعدی خواهد بود.


ایسنا نوشت: پیش‌تر نیز برخی دیگر از نامزدهای جمهوری‌خواه از پاره کردن برجام یا توافق هسته‌ ایی ایران سخن گفته بودند که واکنش مقامات ایرانی را در پی داشت.


توافق هسته‌ای ایران در ماه ژوئیه سال گذشته به ثمر رسید و در ماه ژانویه اجرایی شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :