موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83536 :کد

0

ایرانیان مقیم و شیعیان صربستان نماز عید فطر را اقامه کردند

  چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۶
تعداد بازدید : ۴۳۹   
 تحلیل ایران -ایرانیان مقیم و شیعیان صربستان نماز عید فطر را اقامه کردند

ایرانیان مقیم بلگراد و شیعیان صربستانی امروز چهارشنبه برابر با اول ماه شوال ٬همزمان با کشورمان نماز عید سعید فطر را اقامه کردند.

 

 

 

ایرانیان مقیم بلگراد و شیعیان صربستانی امروز چهارشنبه برابر با اول ماه شوال ٬همزمان با کشورمان نماز عید سعید فطر را اقامه کردند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام والمسلمین حسین سیدی ساروی که با همت سفارت و رایزنی فرهنگی کشورمان به بلگراد سفر کرده است ٬در خطبه های نماز عید فطر در حسینیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان ٬با اشاره به به فضلیت عید سعید فطر ٬ این عید بزرگ را به تمامی مسلمانان به ویژه ایرانیان مقیم این کشور تبریک و تهنیت گفت و برای وحدت و همبستگی، سلامتی و سرافرازی مسلمانان دعا کرد.


وی با تاکید بر اینکه عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است ٬گفت که در باره آن احادیث و روایات بی شمار آمده است. مسلمانان که ماه رمضان را روزه گرفته اند و خود را به خدواند نزدیک کرده اند٬ اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند و این پاداشی است که خداوند به آنان وعده داده است.

 
ایرنا نوشت: سیدی ساوری همچنین با اشاره به اینکه اولین روز ماه شوال بنا بر فرهنگ اسلامی به عنوان عید فطر و جشن بازگشت به فطرت شناخته شده است، گفت که مسلمانان در طول ماه مبارک رمضان با ارتباط پی در پی با خداوند متعال و استغفار از گناهان ٬به تصفیه روح و جان خویش همت گماشته اند و از تمام آلودگی های ظاهری و باطنی که بر خلاف فطرت آنهاست، خود را پاک کرده و به فطرت واقعی خود بر می گردند.


مجید فهیم پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز ضمن تبریک حلول ماه شوال به نمازگزاران و روزه داران و تمامی مسلمانان به خصوص مردم مبارز فلسطین که از سرزمین خود در مقابل رژیم اشغالگر و متجاوزگر صهیونیستی دفاع می کنند، از خداوند متعال استمرار طاعات و عبادات را برای همه مسلمانان در طول ایام سال خواستار شد. 


مسلمانان صربستان نیز روز گذشته در مسجد بایراکلی بلگراد نماز عید سعید فطر را به امامت امام جماعت مسجد برگزار کردند.


همچنین در آخرین شب ماه رمضان ٬مراسم افطاری در مسجد جامع بایراکلی بلگراد برگزار شد که در آن مقام های مذهبی، فرهنگی، علمی، دانشگاهی، اقتصادی و مقام های بلند پایه صربستان مانند؛ رئیس جمهوری، وزیر دفاع، وزیر کشور و برخی از سفیران کشورهای اسلامی در بلگراد و از جمله مجید فهیم پور سفیر کشورمان نیز حضور داشتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :