موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8354 :کد

0

تجهیزات نظامی آمریکا در کره جنوبی مستقر می شوند

  دوشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۵۵۴   
 تحلیل ایران -تجهیزات نظامی آمریکا در کره جنوبی مستقر می شوند

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد: تجهیزات نظامی آمریکا از جمله یک فروند بمب افکن راهبردی B-۵۲ و زیردریایی مجهز به جنگ افزار هسته ای در کره جنوبی مستقر می شوند.وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد: تجهیزات نظا

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد: تجهیزات نظامی آمریکا از جمله یک فروند بمب افکن راهبردی B-52 و زیردریایی مجهز به جنگ افزار هسته ای در کره جنوبی مستقر می شوند.

 

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری یونهاپ، کیم مین سئوک سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی در جلسه هفتگی با رسانه ها اظهار کرد: با توجه به شرایط بحرانی در شبه جزیره کره، سئول و واشنگتن سرگرم رایزنی درباره بازه زمانی استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در کره جنوبی هستند.
وی به نوع تجهیزات اشاره نکرد اما به گفته مقام های آگاه، این تجهیزات احتمالا بمب افکن B-52 مسلح به بمب های سنگرشکن و یک فروند زیردریایی با سوخت هسته ای را که هم اکنون در یوکوسوکای ژاپن مستقر است، در بر دارند.
این دو کشور هم پیمان پیشتر نیز همانند سال 2010، به منظور نمایش قدرت در برابر کره شمالی، کشتی های جنگی قدرتمند و بمب افکن هایی را همچون ناو هواپیمابر جرج واشنگتن و جت های جنگی هورنت F A-18 مستقر کردند.
البته چنین اقداماتی همواره موجب عصبانیت و خشم کره شمالی شده است.
سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی تازه ترین اقدام بالقوه کشورش را در زمینه استقرار تجهیزات نظامی آمریکایی در راستای بازدارندگی و جلوگیری از تحریکات همسایه شمالی خواند و گفت: نظامیان کره جنوبی آماده هستند هرگونه حملات نظامی همسایه شمالی را به شدت پاسخ دهند.
وی افزود: با قدرت بیشتر در برابر تحریکات کره شمالی ایستاده ایم و اگر همسایه شمالی به این اقدامات خود ادامه دهد، آن را پشیمان خواهیم کرد.
تنش در شبه جزیره کره با انفجار مین در منطقه غیرنظامی کره جنوبی و متهم شدن کره شمالی به دست داشتن در این انفجار آغاز شد و به دنبال آن پخش تبلیغات ضد کره شمالی از بلندگوهای کره جنوبی و تبادل آتش توپخانه ای میان دو کره بالاگرفت و هم اکنون نیروهای نظامی دو کشور در حال آماده باش قرار گرفته اند.
دو کشور برای دوری از جنگ احتمالی در دهکده مرزی پانمونجوم وارد مذاکره شده اند. تاکنون مذاکرات در دو دور بدون نتیجه پایان یافته و مذاکرات در دور سوم در جریان است.

منبع :ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :