موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83551 :کد

0

خروج از انزوای جهانی هدف نتانیاهو از سفر به آفریقا است

  چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۷
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -خروج از انزوای جهانی هدف نتانیاهو از سفر به آفریقا است

دبیرکل جدید اتحادیه عرب در سخنانی اعلام کرد که سفر نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به ۴ کشور آفریقایی تنها برای از بین بردن انزوای بین المللی رژیم صهیونیستی است.

دبیرکل جدید اتحادیه عرب در سخنانی اعلام کرد که سفر نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به ۴ کشور آفریقایی تنها برای از بین بردن انزوای بین المللی رژیم صهیونیستی است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از الیوم السابع، دبیرکل جدید اتحادیه عرب در سخنانی اعلام کرد که روابط اعراب با آفریقا خوب است و سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به قاره سیاه نباید بر روی این مسأله تاثیر منفی بگذارد.

 

بر اساس این گزارش «أبو الغیظ» دبیرکل جدید اتحادیه عرب در این راستا گفت: سفر نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به ۴ کشور آفریقایی تنها برای از بین بردن انزوای بین المللی اسرائیل که ناشی از تداوم اشغالگری اش و همچنین اقدامات نژادپرستانه آن است، صورت می گیرد. نتانیاهو با این کار قصد دارد اسرائیل را عادی جلوه دهد که در تامین امنیت و توسعه دیگران قادر به ایفای نقش است.

 

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین عنوان کرد که اتحادیه آفریقا دارای مواضع اصولی در حمایت از مسأله فلسطین در مجامع بین المللی است و همچنین اتحادیه آفریقا قطعنامه های الزام آوری را در این رابطه صادر کرده است. به علاوه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز مهمان دائمی نشست های آفریقایی است.

 

وی در ادامه درباره درگیری رژیم اشغالگر قدس و فلسطین نیز گفت: هر کارشناس با انصافی درک می کند که عدم وجود اراده سیاسی در طرف اسرائیلی و حتی تلاش گروه های سیاسی موثر در اسرائیل برای ضربه زدن به راهکار حل ۲ دولت عامل اصلی وضع کنونی است.

 

ابو الغیط در خصوص گزارش کمیته چهارجانبه نیز تصریح کرد که تهدید امنیت اسرائیل در اولویت بالاتری نسبت به سیاست های شهرک سازی صهیونیست ها که راهکار ۲ دولت را از بین می برد، قرار دارد. بنابراین این گزارش منصفانه نیست و طرف های حاضر در آن به میزان مطلوب بی طرف نیستند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :