موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/83605 :کد

0

سقوط آزاد شاخص بورس لندن و ارزش پوند

  پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۵
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -سقوط آزاد شاخص بورس لندن و ارزش پوند

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن در پایان معاملات روز چهارشنبه، به رغم افزایش قیمت نفت خام برنت دریای شمال، همزمان با سقوط مجدد ارزش پوند در برابر دلار و یورو، روند کاهشی یافت.

شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن در پایان معاملات روز چهارشنبه، به رغم افزایش قیمت نفت خام برنت دریای شمال، همزمان با سقوط مجدد ارزش پوند در برابر دلار و یورو، روند کاهشی یافت.

 

به گزارش تحلیل ایران، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هر روز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز چهارشنبه با کاهش 1.25درصدی مواجه شد.


شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، با 81 واحد کاهش، به 6 هزار 463 واحد رسید.


شاخص سهام بورس فوتسی 250 لندن نیز با کاهش 0.41درصدی مواجه بود و با 64 واحد کاهش به 15 هزار و 669 واحد رسید.


در همین حال شاخص سایر بورس های اروپایی نیز، روز چهارشنبه روند کاهشی داشتند.


در پایان معاملات روز چهار شنبه، ارزش شاخص سهام 'دکس 'در بازار بورس فرانکفورت آلمان 1.67 درصد، شاخص سهام 'کک چهل' در بازار بورس فرانسه 1.88 درصد و شاخص بازار بورس اسپانیا موسوم به «آیبکس» 1.75درصد کاهش یافتند.


پوند انگلیس نیز عصر روزچهارشنبه در بازار مبادلات ارزی، در برابر دلار آمریکا با 0.55 درصد کاهش، در مقابل 1.2922 دلار و همچنین با 0.94 درصد کاهش در مقابل یورو، در مقابل1.1637 یورو معامله شد.


این برای اولین بار از سپتامبر سال 1985 است که پوند در مقابل دلار تا این حد کاهش می یابد.
هچنین این برای اولین بار از سال 2013 میلادی است که پوند در مقابل یورو تا این اندازه کاهش یافته است.


در همین حال هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، روز چهارشنبه در بازار لندن، با حدود 76 سنت افزایش به.48.72 دلار رسید.


به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، 'وست تگزاس اینترمیدییت '( دبلیوتی آی ) نیز روز چهارشنبه با 83 سنت افزایش ( 1.78) به 46.60 دلار رسید.


تحلیل گران اقتصادی کاهش ارزش پوند و سقوط بازارهای سهام را متاثر از رای انگلیسی ها به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و تاثیر منفی آن بر اقتصاد اروپا و رشد جهانی می دانند.


بانک مرکزی انگلیس روز سه شنبه گذشته در گزارشی، هشدار داد که شواهد موجود حاکی از هویدا شدن آثار منفی اقتصادی ناشی از 'برگزیت'، است.


از زمان رای مردم انگلیس به برگزیت در همه پرسی 23 ژوئن (سوم تیرماه ) اقتصاد انگلیس و بازارهای مالی جهان دستخوش نوسانات شدید بوده است.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :