موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83641 :کد

0

شمار نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان افزایش می یابد

  پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ — ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -شمار نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان افزایش می یابد

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تا پایان دوره ریاست جمهوری خود نیروهای نظامی بیشتری را در افغانستان مستقر خواهد کرد.

 

 

 

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تا پایان دوره ریاست جمهوری خود نیروهای نظامی بیشتری را در افغانستان مستقر خواهد کرد.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تعداد نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در افغانستان را به بیش از آنچه که پیشتر اعلام شده بود، افزایش خواهد داد.


اوباما افزود که نیروهای آمریکایی در افغانستان «دو مأموریت محدود»  را برعهده دارند که شامل آموزش و پیشگیری از اقدامات تروریستی است و هشدار داد که «انجام این دو مأموریت محدود همچنان با مخاطراتی همراه است».


مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: در ابتدا اوباما قصد داشت تعداد نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در افغانستان را تا پایان سال ۲۰۱۶ از ۹۸۰۰ نفر به ۵۵۰۰ نفر کاهش دهد. اما طبق این استراتژی جدید، ۸۴۰۰ تن از نیروهای نظامی آمریکا تا پایان دوره ریاست جمهوری اوباما در افغانستان باقی خواهند ماند.


اوباما با اشاره به اینکه نیروی نظامی افغانستان نیازمند کمک آمریکاست، اظهار داشت که وضعیت امنیتی در افغانستان همچنان پرمخاطره است و آمریکا در راستای تأمین منافع امنیت ملی خود لازم است شرایط را برای موفقیت شرکای نظامی خود در افغانستان فراهم نماید.


رئیس جمهور آمریکا گفت که این بازنگری در نیروهای نظامی مستقر در افغانستان دو هدف را برآورده خواهد کرد. هدف اول، ارائه یک شالوده محکم به رئیس جمهور بعدی آمریکا برای ادامه روند پیشرفتها در افغانستان، و هدف دوم ارسال یک پیغام به طالبان و تمام افرادی که مخالف پیشرفت افغانستان هستند.


 اوباما خاطرنشان کرد که برای پایان بخشیدن به اعزام نیروهای نظامی آمریکایی به افغانستان، طالبان و دولت افغانستان باید به یک توافق سیاسی پایدار دست یابند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :