موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83726 :کد

0

دو زن نامزد نهایی انتخابات نخست‌وزیری بریتانیا

  پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۴
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -دو زن نامزد نهایی انتخابات نخست‌وزیری بریتانیا

«ترزا می» و «آندره‌آ لیدسام» به عنوان نامزدهای نهایی انتخابات نخست‌وزیری بریتانیا معرفی شدند. «گوو» از این دور رقابت‌ها باز ماند.«ترزا می» و «آندره‌آ لیدسام» به عنوان نامزدهای نهایی انتخابات نخست‌وزیری بریتانیا معرفی شدند. «گوو» از این دور رقابت‌ها باز ماند.


به گزارش تحلیل ایران، رأی‌گیری میان نمایندگان حزب محافظه‌کار بریتانیا در پارلمان این کشور به منظور تعیین نخست‌وزیر جانشین «دیوید کامرون» که پس از اعلام نتایج همه‌پرسی خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، استعفا کرده بود، روز سه‌شنبه با 5 نامزد آغاز شد.


در رأی‌گیری اولیه، سه کاندیدا موفق شدند به دور دوم رأی‌گیری راه یابند: «ترزا می» وزیر کشور بریتانیا، «آندره‌آ لیدسام» وزیر انرژی این کشور و در نهایت «مایکل گوو» وزیر دادگستری بریتانیا.


دور دوم رأی‌گیری میان نمایندگان حزب محافظه‌کار امروز برگزار شد که در این رأی‌گیری ترزا می با 199 رأی و آندره‌آ لیدسام با 84 رأی موفق شدند به دور نهایی انتخابات راه یابند.


بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، «مایکل گوو» با کسب 46 رأی از این دور رقابت‌ها باز ماند.


«استفن کرب» وزیر کار و امور بازنشستگی و «لیام فاکس» از وزرای سابق دفاع بریتانیا، دیگر نامزدها بودند که در دور نخست از این رقابت‌ها کنار گذاشته شدند.


بعد از رأی نمایندگان برای انتخاب تنها دو نامزد، ‌اوایل ماه سپتامبر اعضای حزب محافظه‌کار در سراسر کشور برای رای به رهبر منتخب خود به پای صندوق‌های رای می‌روند و کسی که به رهبری این حزب برگزیده شود، نخست وزیر بعدی بریتانیاست.


بعد از همه‌پرسی تاریخی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا دیوید کامرون نخست وزیر و رهبر حزب حاکم که در کمپین ماندن بود، از سمت خود کناره‌گیری کرد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :