موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بین الملل

a/83742 :کد

0

دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در آلمان افتتاح شد

  جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۵۸
تعداد بازدید : ۱۳۳   
 تحلیل ایران -دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در آلمان افتتاح شد

دفتر دانشگاه آزاد اسلامی با هدف ارائه خدمات آموزشی به فارسی زبانان در شهر اسن آلمان افتتاح شد.

دفتر دانشگاه آزاد اسلامی با هدف ارائه خدمات آموزشی به فارسی زبانان در شهر اسن آلمان افتتاح شد.
به گزارش تحلیل ایران؛ از برلین ، دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مصوبه هیئت امنای مرکزی این دانشگاه برای افتتاح دفتر در کشورهای اسیایی و اروپایی به منظور همکاری های علمی و پژوهشی و همچنین توسعه زبان فارسی گفت : ایجاد واحد و شعبه در کشورهای دیگر با توجه به وجود امکان آموزش مجازی به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست و امر جابجایی دانشجویان در کشورهای مختلف ایجاب می کند که ما شبکه ای داشته باشیم که بتوانیم آموزش را برای فارسی‌زبانان مقیم کشورهای خارجی و به ویژه ایرانیان فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح فعالیت‌های این دفاتر افزود: این دانشجویان تحصیلات را در کشور محل اقامت خود برای رشته‌هایی که توسط این شبکه ارائه می شود، ادامه می دهند و دفاتر دانشگاه در این کشورها مسئولیت پیگیری امور آموزشی و سایر امور مربوطه را به عهده دارند. از طریق این دفاتر، با همکاری واحد مادر اساتید هر رشته برای برگزاری جلسه امتحان دانشجویان به کشور ذی ربط اعزام و ادامه تحصیل این دانشجویان بااستانداردهای آموزشی بالا صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تهران مرکزی ، قزوین ، تهران جنوب ، واحد التکترونیک دانشگاه ازاد و  واحد امارات پشتیبان این دفاتر هستند گفت: دانشجویان ایرانی در هر نقطه از دنیا که باشند می توانند برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری بدون کنکور ورودی ثبت نام کنند. مقیم بودن در خارج از کشور از شرایط ثبت نام است.

به گفته میرزاده یکی از دفاتر دانشگاه ازاد هفته گذشته در مسکو گشایش یافت و قرار است فردا هم یک دفتر دیگر در شهر میلان ایتالیا افتتاح شود. 

رییس دانشگاه ازاد همکاری های متشکل از یک واحد مادر، واحد الکترونیکی ( مجازی) و واحد ها و دفاتر بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان، انگلستان، لبنان، امارات متحده عربی، روسیه ، آلمان و ایتالیا است.مشترک با دانشگاههای معتبر به ویژه در بخش تبادل استاد و دانشجو را ازدیگر برنامه های دانشگاه ازاد اعلام کرد.
 
منبع:خبرگزاری صدا و سیما
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :