موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83745 :کد

0

اشتباه‌های پلیس آمریکا تنش‌ نژادی در این کشور را پررنگ کرده

  جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۵
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -اشتباه‌های پلیس آمریکا تنش‌ نژادی در این کشور را پررنگ کرده

صدها نفر در شهر «بتون-روژ» لوئیزیانا، در اعتراض به اقدام پلیس در کشته شدن یک سیاهپوست تظاهرات برگزار کردند.

صدها نفر در شهر «بتون-روژ» لوئیزیانا، در اعتراض به اقدام پلیس در کشته شدن یک سیاهپوست تظاهرات برگزار کردند.
به گزارش تحلیل ایران، به نقل از شبکه تلویزیونی یورونیوز، اشتباه‌های مکرر پلیس آمریکا بار دیگر تنش‌های نژادی را در این کشور پررنگ کرده است. این شبکه گزارش داد تنها دو روز پس از فاجعه لوئیزیانا، یک سیاه‌پوست دیگر این بار در مینه‌سوتا بدست نیروهای پلیس کشته شد. «فیلاندو کاستیل»، سی و دو ساله پس از عبور از چراغ قرمز در داخل خودرویش به قتل رسید. به گفته همراه او - که درست پس از تیراندازی با تلفن همراهش از صحنه فیلمبرداری کرده - راننده به مامور پلیس اعلام کرده بود که سلاح دارای مجوز دارد و مشغول جستجوی مدارکش بوده است که این اتفاق رخ می دهد.
در شهر «بتون-روژ» لوئیزیانا نیز عملکرد پلیس خشم شدید مردم را برانگیخته است. نیروهای پلیس در این شهر در پارکینگ مرکزی تجاری یک دستفروش سیاه‌پوست را به ضرب چندین گلوله از پای درآورند. ده‌ها نفر با برپایی تظاهرات خواهان اجرای عدالت شدند.

«دنیس مارسل»، یکی از منتخبان مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به تظاهرات کنندگان گفت ما برای صلح و وحدت دعا خواهیم کرد. اما می‌خواهم بدانید که کار به اینجا ختم نمی‌شود. ما اجرای عدالت و شفافیت را خواهانیم و تا زمانی که مشخص شود چه اتفاقی افتاده و مسئولان حادثه تحت پیگرد قانونی قرار گیرند، دست از تلاش برنخاهیم داشت.»
منبع:خبرگزاری صدا و سیما
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :