موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83760 :کد

0

اعتراض های مردمی به قتل یک سیاه پوست دیگر در آمریکا

  جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۴:۰۳
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -اعتراض های مردمی به قتل یک سیاه پوست دیگر در آمریکا

انتشار تصاویر سیاه پوست آمریکایی که قربانی خشونت پلیس لوئیزیانا شده است، موجب خشم و اعتراض صدها آمریکایی شد.

انتشار تصاویر سیاه پوست آمریکایی که قربانی خشونت پلیس لوئیزیانا شده است، موجب خشم و اعتراض صدها آمریکایی شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، پخش تصاویر تکان دهنده از جان دادن یک سیاه پوست که از فاصله نزدیک هدف گلوله پلیس آمریکا قرار گرفته بود، با اعتراض های گسترده مردم این کشور روبرو شده است. تصاویر قتل آلتون استرلینگ، مرد سیاه پوست که قربانی خشونت پلیس بتون روژ در ایالت لوئیزیانا شده است، به صورت گسترده در اینترنت پخش شده و بار دیگر نژاد پرستی در پلیس آمریکا را  در کانون توجهات قرار داده است.

 وی در برابر یک فروشگاه زنجیره ای در حال فروش سی دی هایی بود که برای فروش آن نیز مجوز داشت که پلیس مدعی شده است از رفتار این فرد شکایت شده بود. زن همراه این سیاه پوست گفته است وی به پلیس گفته که برای سلاحی که حمل می کند، مجوز دارد، با این حال افسر پلیسی که با چهار گلوله اقدام به قتل وی کرد مدعی شده وی به اخطارهایش برای بالا بردن دستهایش بی توجهی کرده است. همچنین مقامات محلی گفته اند افسران پلیس در مصاحبه با آنان گفته اند نگران جان خود شده اند و توسل به چنین اقدامی ضروری بود. با این حال مقامات محلی قول داده اند درباره این حادثه تحقیق و بررسی کنند. دو افسر پلیس نیز در حال حاضر تا روشن شدن نتیجه تحقیقات، به مرخصی فرستاده شده اند.


قتل این سیاه پوست و انتشار تصاویر کشته شدن وی باعث شده است صدها نفر از معترضان به خشونت پلیس، اقدام به تحصن کنند. فرماندار لوئیزیانا خواهان حفظ آرامش شد و قول تحقیقات در این باره را از سوی بخش حقوق مدنی وزارت دادگستری داده است. در دیگر مناطق آمریکا مانند فیلادلفیا نیز معترضان تظاهرات خیابانی برگزار و برخی مسیرها را مسدود کردند که پلیس شماری از معترضان را بازداشت کرده است.


در حادثه سال گذشته در بالتیمور که در این حادثه نیز یک سیاه پوست کشته شده بود، چهار افسر پلیس متهم شده بودند که تا کنون سه نفر از آنان تبرئه شده اند و نفر چهارم نیز روز پنجشنبه در برابر دادگاه قرار گرفت.منبع: خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :