موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83776 :کد

0

انگلیس باعث اوضاع آشفته کشور ماست

  جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۹
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -انگلیس باعث اوضاع آشفته کشور ماست

گزارش کمیته تحقیق جنگ عراق به تازگی منتشر شده و مردم این کشور انگلیس را عامل اوضاع کنونی کشورشان می‌دانند.

 

 

 

گزارش کمیته تحقیق جنگ عراق به تازگی منتشر شده و مردم این کشور انگلیس را عامل اوضاع کنونی کشورشان می‌دانند.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، انتشار گزارش چیلکات در مورد مشارکت  انگلیس در جنگ علیه عراق واکنش های متعددی را در پی داشت. بسیاری از مردم عراق انگلیس را عامل اوضاع آشفته کنونی کشورشان می دانند.


از دیدگاه ساکنان بصره شهر بزرگ شیعه نشین جنوب عراق مداخله نظامی انگلیس در کنار آمریکا در کشورشان عامل بدبختی های این کشور است.


مردی می گوید انگلیسی ها آمدند تا ما را نابود کنند نه اینکه به ما کمک کنند. حمله آنها تبعات بسیاری از جمله تروریسم به همراه داشت. آنها چه امنیتی برای ما به همراه آوردند؟ آیا این گونه می شود کشور را بازسازی کرد؟


شهروندی دیگری گفت: تصمیم حمله به عراق که توسط دولت انگلیس اتخاذ شد اشتباهی بزرگ بود و نتایج فاجعه باری به همراه داشت. به جای آنکه زندگی بهتری برای ما به ارمغان آورند ما را با آشوب  و آشفتگی رو به رو کردند.


سیاستمداران عراق نیز نظرات مشابهی دارند.

صالح المطلک رهبر جبهه گفتگوی ملی گفت: هم اکنون جهان با تهدید تروریسم رو به روست زیرا عراق تضعیف شده است. این ضعف موجب فروپاشی شماری دیگر از کشورهای عربی شده است. پس از اشغال نظامی عراق سایر کشورهای منطقه نیز تحت تاثیر تروریسم قرار گرفتند. وی افزود: من فکر می کنم این حق مردم عراق است که آمریکا، انگلیس و تمامی کشورهایی که در این اشغال نظامی نقش داشتند تحت پیگرد قرار دهند.


خبرگزاری صداوسیما نوشت: آشوب و آشفتگی که در پی سقوط صدام حسین دیکتاتور پیشین عراق به وجود آمد و انحلال ارتش موجب رشد گروه  تکفیری صهیونیستی داعش شد. حملات انتحاری در عراق به مسئله ای روزمره تبدیل شده است. روز یکشنبه بغداد صحنه مرگبار ترین حمله طی سیزده سال گذشته بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :