موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/83864 :کد

0

بلاتر پرونده‌اش را به CAS می‌برد

  جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۳
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -بلاتر پرونده‌اش را به CAS می‌برد

رئیس پیشین فیفا به حکمی که کمیته استیناف این سازمان برایش صادر کرده است اعتراض دارد و به همین دلیل قصد دارد پرونده‌‌اش را به دادگاه عالی ورزش ارجاع دهد.


رئیس پیشین فیفا به حکمی که کمیته استیناف این سازمان برایش صادر کرده است اعتراض دارد و به همین دلیل قصد دارد پرونده‌‌اش را به دادگاه عالی ورزش ارجاع دهد.


به گزارش تحلیل ایران، سپ بلاتر قصد دارد در تاریخ 25 آگوست (چهارم شهریور) علیه مجازاتی که از سوی کمیته اخلاق فیفا در نظر گرفته شده است، شکایت کند.


کمیته اخلاق فیفا سال گذشته رئیس سوئیسی پیشین این سازمان را برای واریز دو میلیون فرانک سوئیس از خزانه فدراسیون جهانی فوتبال به حساب میشل پلاتینی که بدون هیچ توجیه قانونی صورت گرفته است، به مدت هشت سال از هر گونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم و او را به پرداخت جریمه نقدی نیز محکوم کرد.


بلاتر در ابتدا اعتراض خود را به اطلاع کمیته استیناف فیفا رساند که نتیجه آن کاهش مدت محرومیتش به 6 سال بود اما بلاتر همچنان به سنگین بودن مجازاتش اعتراض داشت و به همین دلیل او پرونده‌اش را به CAS خواهد برد. دادگاه عالی ورزش نیز امروز (جمعه) اعلام کرد که از چهارم شهریور رسیدگی به پرونده رئیس پیشین فیفا را آغاز خواهد کرد.


تلاش بلاتر برای رسیدن به کاهش مجازاتش از طریق CAS در حالی است که این سازمان سه ماه پیش در مورد پرونده مشابه میشل پلاتینی، تنها دو سال از مجازات 6 ساله رئیس پیشین یوفا کاست و احتمال اینکه حکم دادگاه عالی ورزش در مورد پرونده بلاتر تکرار شود، بسیار زیادی است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :