موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83874 :کد

0

اردوغان در پی اصلاح روابط با سوریه

  جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ — ۲۲:۲۱
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -اردوغان در پی اصلاح روابط با سوریه

یک روزنامه معارض ترکیه می‌گوید رئیس جمهور ترکیه که برای عبور از مشکلات پیش‌روی از جمله «تروریسم و تنش‌های ساختگی» تلاش می‌کند، دنبال اصلاح روابط با سوریه است.

 


یک روزنامه معارض ترکیه می‌گوید رئیس جمهور ترکیه که برای عبور از مشکلات پیش‌روی از جمله «تروریسم و تنش‌های ساختگی» تلاش می‌کند، دنبال اصلاح روابط با سوریه است.


به گزارش تحلیل ایران، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در ادامه تغییر سیاست منطقه ای خود، تصمیم دارد سیاست جدیدی در قبال تحولات سوریه اتخاذ کند.


این، چیزی است که روزنامه «زمان» از روزنامه‌های معارض ترکیه نوشته و گزارش کرده که اردوغان در پیامی به ملت ترکیه به مناسبت روز عید فطر اعلام کرد که آنکارا به دنبال اصلاح مشکلاتی است که علت آن بحران سوریه است و برای تحقق این امر اقدام می‌کند.


وی افزود: «در حال حاضر روابط خود با اسرائیل و روسیه را گسترش می دهیم، همچنانکه گام هایی در این زمینه طی هفته های اخیر برداشته‌ایم».


رجب طیب اردوغان گفت: «ما برای عبور از بحران هایی که تحولات سوریه منجر به آن شده است، اقدام و تلاش می کنیم تا روابط قطع شده اصلاح شود».


این در حالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه شنبه شب گذشته در یک سخنرانی در مراسم افطاری در شهرستان مرزی «کیلیس» در نزدیکی مرزهای سوریه در جنوب ترکیه گفته بود که سیاست ترکیه در قبال سوریه طی 6 سال گذشته تغییری نکرده است.


وی در این سخنرانی که بطور زنده از اغلب شبکه های تلویزیونی ترکیه پخش شد، افزود: درباره سوریه آنچه را که 6 سال پیش می خواستیم، امروز نیز همان را می خواهیم و اگر گروه های تروریستی در سوریه وارد عمل نمی شدند، اکنون سوریه به یک کشور آزاد تبدیل شده بود.


منبع: فارس

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :