موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83879 :کد

0

هیچ ارتباط بین المللی با تیراندازی دالاس وجود ندارد

  جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۴
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -هیچ ارتباط بین المللی با تیراندازی دالاس وجود ندارد

مقام های آمریکایی اعلام کردند که هیچ گونه ارتباط بین المللی با تیراندازی های مرگبار دالاس که منجر به مرگ حداقل ۵ مامور پلیس شده، وجود نداشته است.


مقام های آمریکایی اعلام کردند که هیچ گونه ارتباط بین المللی با تیراندازی های مرگبار دالاس که منجر به مرگ حداقل ۵ مامور پلیس شده، وجود نداشته است.


به گزارش تحلیل ایران، در حالی که در تیراندازی خونین دالاس 5 مامور پلیس کشته و 6 نفر دیگر زخمی شده اند، یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است، تاکید کرد: هیچ گونه ارتباط بین المللی با تیراندازی دالاس وجود نداشته و هیچ سند و مدرکی نیز برای اثبات وجود رابطه بین المللی وجود ندارد.


11 پلیس آمریکایی در تظاهرات مردم علیه نژادپرستی در ایالت تگزاس هدف تک تیراندازهای ناشناس قرار گرفتند که پنج نفر جان باختند، حمله‌ای علیه پلیس که از زمان حوادث 11 سپتامبر بی‌سابقه بوده است.


رئیس پلیس دالاس در آمریکا اعلام کرد تعداد نیروهای پلیسی که در تظاهرات اعتراضی در این شهر به سوی آنان گلوله شلیک شد به یازده نفر رسید. مقامات امنیتی آمریکا پرواز هواپیماها را بر فراز این شهر محدود کردند.


باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از مردم این کشور خواست جهت بهبود روابط میان پلیس آمریکا با سیاه پوستان و اتباع آمریکای لاتین تلاش بیشتری کنند. در این خبر از روابط میان پلیس با سیاه پوستان و اتباع آمریکای لاتین در آمریکا روابطی توام با خشونت یاد شد. باراک اوباما که برای شرکت در نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به ورشو رفته است، به محض رسیدن به این شهر، به خانواده راننده سیاهپوستی که شامگاه چهارشنبه در ایالت مینه سوتا به دست پلیس کشته شد، تسلیت گفت.


رئیس پلیس شهر دالاس در ایالت تگزاس آمریکا روز جمعه اعلام کرد نیروهای پلیس این شهر صبح امروز یک مظنون را بازداشت کرده اند که می گوید در همه جای این شهر در جنوب آمریکا بمب کار گذاشته است. شب گذشته در جریان تظاهرات در شهر دالاس در اعتراض به قتل دو سیاهپوست به دست پلیس، چند تک تیرانداز، به سمت نیروهای پلیس تیراندازی کردند و 5 مأمور پلیس را کشتند.


مقامات پلیس آمریکا اعلام کردند که یکی از مظنونان متهم به تیراندازی و قتل 4 پلیس دالاس پس از بازداشت با بیان اینکه "پایان نزدیک است" مدعی شده که چندین بمب را در این شهر کار گذاشته است.


به گزارش رسانه‌های امریکایی، به نظر می‌آید این تیراندازی حدود ساعت 21 به وقت محلی و توسط دو تک تیرانداز روی داده است.


در جریان تظاهرات اعتراضی علیه کشته شدن دو مرد سیاهپوست در ایالت های مینه‎سوتا و لوئیزیانا که در شهر دالاس برگزار شده بود، تک تیرانداز یا تک تیراندازانی به به سوی مامورانی که جهت حفظ نظم در محل حضور داشتند شلیک کردند.


با توجه به نحوه تیراندازی، به نظر می‌رسد که هدف عامل یا عاملان این واقعه ماموران پلیس بوده‌اند و احتمال نوعی انتقام‌جویی از وقایع اخیر در مینه‌سوتا و لوئیزیانا را نمی‌توان منتفی دانست.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :