موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83922 :کد

0

سایه تاریک محرومیت بر سر کودکان عراقی

  شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ — ۰۵:۲۴
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -سایه تاریک محرومیت بر سر کودکان عراقی

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرد نسلی از کودکان در عراق با آینده تاریک محرومیت از آموزش روبرو هستند.

 

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرد نسلی از کودکان در عراق با آینده تاریک محرومیت از آموزش روبرو هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد نسلی از کودکان در عراق با آینده تاریک محرومیت از آموزش روبرو هستند.«پیتر هاکینز» نماینده یونیسف در عراق با اعلام این مطلب افزود: این آینده تاریک برای این نسل از کودکان عراقی محقق خواهد شد، مگر آنکه دولت عراق، متحدان آن و آژانس های امداد رسان، اقدام به بازسازی جوامعی کنند که به واسطه سال ها جنگ از یکدیگر جدا شده اند.

 
باشگاه خبرنگاران نوشت: درگیری های اخیر میان نیروهای دولت عراق و تروریست های داعش، باعث شده است هزاران دانش آموز از رفتن به مدرسه و مراقبت های بهداشتی محروم شوند. وی افزود: ما با نسلی روبرو هستیم که در حال گم کردن مسیر خود است، و دورنمای آینده ای سالم را از دست می دهد.هاکینز پیشتر در یک سخنرانی در لندن اعلام کرد نهادهای دولتی عراق بر اثر کمبود بودجه شدید، در حال فروپاشی هستند. این نهادها برای تامین آموزش و تربیت معلم، به کمک های آژانس های سازمان ملل متحد وابسته اند. وی افزود: در اینجا نیاز است تا تزریق بودجه توسط دولت مرکزی صورت بگیرد تا بدین ترتیب، بتوانیم شاهد بهبود اقتصادی باشیم.
 
درگیری ها در عراق اخیرا به شدت افزایش پیدا کرده است. در گزارش ماه گذشته سازمان ملل متحد آمده است بر اساس برآوردهای انجام شده، چهار میلیون و 700 هزار تن از کودکان عراقی - نزدیک به یک سوم کودکان این کشور- به کمک نیاز دارند.صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد پیشتر اوایل سال کنونی اعلام کرده بود دست کم 20 هزار کودک در فلوجه با خطر به کار گرفته شدن اجباری در جنگ و جدا شدن از خانواده های خود روبرو هستند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :