موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/83979 :کد

0

افزایش مرگ و میر ناشی از هپاتیت ویروسی در جهان

  شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۳
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -افزایش مرگ و میر ناشی از هپاتیت ویروسی در جهان

هپاتیت ویروسی یکی از عوامل اصلی مرگ و میر و ناتوانی است و تلفات ناشی از آن روبرو افزایش است.

هپاتیت ویروسی یکی از عوامل اصلی مرگ و میر و ناتوانی است و تلفات ناشی از آن روبرو افزایش است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، کارشناسان با تاکید بر اینکه مرگ و میر ناشی از هپاتیت ویروسی افزایش پیدا کرده اظهار داشتند: تلفات ناشی از این بیماری می‌تواند با مرگ و میر ناشی از ایدز، سل یا مالاریا برابری کند.


کارشناسان کالج سلطنتی لندن و دانشگاه واشنگتن بر اساس بررسی انجام شده دریافتند: در سال ۲۰۱۳ و به رغم وجود واکسن و شیوه‌های درمانی، هپاتیت و مشکلات ناشی از آن به مرگ یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر منجر شده است.


بررسی سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۴ مرگ و میر مرتبط با ایدز یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بوده در حالیکه در این سال یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به دلیل ابتلا به سل جان خود را از دست دادند.


دکتر "گراهام کوک" از دپارتمان پزشکی کالج سلطنتی لندن گفت: این اولین بررسی جامع تا به امروز است که به بررسی هپاتیت ویروسی و مشکلات ناشی از آن در سطح جهان پرداخته است.


همچنین در حالیکه مرگ و میر ناشی از بیماری‌های عفونی همچون سل و مالاریا از سال ۱۹۹۰ کاهش پیدا کرده تلفات ناشی از هپاتیت ویروسی افزایش یافته است.


یافته‌های به دست آمده حاکی از آن است طی دوره‌ای ۲۳ ساله مرگ و میر ناشی از هپاتیت ویروسی افزایش ۶۳ درصدی پیدا کرده است. به علاوه این آمار در کشورهای با درآمد بالا و متوسط بیشتر از کشورهایی با درآمد پایین است.


به گزارش نیچر ورلد نیوز، کوک افزود: اگرچه واکسن‌ها و شیوه‌های درمانی موثری برای مقابله با هپاتیت ویروسی وجود دارد اما سرمایه‌گذاری کافی برای کمک به این بیماران در نظر گرفته نشده است.

 
 منبع : ایسنا 
                               

هپاتیت     عوامل     تلفات     افزایش     ویروس    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :