موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بورس

a/8398 :کد

0

سقوط ارزش سهام در بازار بورس انگلیس در 'دوشنبه سیاه'

  ﺳﻪشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۸
تعداد بازدید : ۳۷۲   
 تحلیل ایران -سقوط ارزش سهام در بازار بورس انگلیس در 'دوشنبه سیاه'

ارزش شاخص سهام بورس 'فوتسی ۱۰۰' لندن روز دوشنبه متاثر از کاهش شدید ارزش سهام در بازارهای بورس آسیایی و اروپایی، سقوط کرد و به پایین ترین حد از سال ۲۰۰۹ میلادی رسید.

 ارزش شاخص سهام بورس 'فوتسی 100' لندن روز دوشنبه متاثر از کاهش شدید ارزش سهام در بازارهای بورس آسیایی و اروپایی، سقوط کرد و به پایین ترین حد از سال 2009 میلادی رسید.

به گزارش تحلیل ایران، شاخص سهام فوتسی که در آن در هر روز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس ارزش گذاری و خرید و فروش می شود با 289 واحد کاهش ،به 5 هزار و 899 واحد رسید که پایین ترین از سال 2009 میلادی بشمار می آید.
به گزارش منابع اقتصادی، ضرر ناشی از 'دوشنبه سیاه ' برای سبد سهام فوتسی، 73 میلیارد و 750 میلیون پوند برآورد شده است.
این برای اولین بار از سال 2009 میلادی است که بازار سهام انگلیس با چنین وضعیتی دردناکی برای سهامداران مواجه می شود.
شاخص بورس های اروپایی و آمریکا روز دوشنبه به دنبال کاهش شدید ارزش سهام در بازارهای بورس کشورهای آسیایی که به 'دوشنبه سیاه' معروف شده است، با سقوطی تکان دهنده مواجه شده اند.
درحالی که شاخص بورس لندن موسوم به سبد سهام ‘فوتسی’ (اف تی اس ای 100 )4.67 درصد افت کرد، بورس های پاریس و میلان به ترتیب با کاهش 5.35و 5.96 درصدی روبرو بودند.
بورس فرانکفورت نیز 4.7 درصد کاهش یافت و شاخص سهام این بورس به زیر 10 هزار واحد سقوط کرد. امری که از ماه ژانویه سال جاری بی سابقه بوده است.
به گزارش منابع اقتصادی، شاخص 'داو جونز' در بورس نیویورک نیز در ساعات اولیه آغاز به کار خود در روز دوشنبه با کاهش شدید ارزش سهام مواجه شد هر چند در ادامه بخش قابل توجهی از ارزش خود را بازیافته است.
به گفته تحلیل گران، افت شدید ارزش سهام در بازار بورس چین در روز دوشنبه، و افزایش نگرانی های در خصوص کاهش رشد اقتصادی این کشور عاملی بود که بورس های اروپایی و آمریکایی را با افتی شدید مواجه ساخت.
آشفتگی بازار بورس چین و حجم بالای فروش سهام که از هفته پیش ادامه دارد باوجود تلاش های دولت برای اطمینان بخشیدن به سرمایه گذاران همچنان ادامه دارد.
بازارهای سهام چین روز دوشنبه سقوطی بی سابقه را طی 8 سال گذشته تجربه کردند و شاخص اصلی بازار سهام شانگهای پس از کاهش 11 درصدی در هفته گذشته در روز دوشنبه شاهد افتی 8.5 درصدی بود. شاخص بازار سهام هنگ کنگ نیز 5.8 درصد افت کرد. بازار بورس توکیو نیز روز دوشنبه با سقوط 4.61 درصد بسته شد.
به دنبال کاهش شاخص بورس لندن، ارزش پوند انگلیس در معاملات روز دوشنبه در برابر یورو 2 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش از سال 2009 میلادی تاکنون است.
در همین حال ارزش واحد پول یورو روز دوشنبه در بازار لندن افزایش یافت و به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید. هر یورو به ارزش یک دلار و 15 سنت معامله شد.

 

ایرنا

 

 

                               

بازار سهام     آسیا     انگلیس     بورس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :