موضوعات ‌مرتبط: ورزشی سوارکاری

a/83995 :کد

0

قهرمانی دختر بشار اسد در مسابقات تهران

  شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -قهرمانی دختر بشار اسد در مسابقات تهران

فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران از قهرمانی دختر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در مسابقات بین المللی پرش با اسب تهران خبر داده است؛ این در حالی است که برخی گزارش‌ها حضور وی در تهران را رد می‌کنند.

فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران از قهرمانی دختر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در مسابقات بین المللی پرش با اسب تهران خبر داده است؛ این در حالی است که برخی گزارش‌ها حضور وی در تهران را رد می‌کنند.


به گزارش تحلیل ایران، محمد کاظمیان، دبیر فدراسیون سوارکاری ایران، روز شنبه با تایید حضور زین الشام بشار اسد در مسابقات سوارکاری بین‌المللی تهران، گفت: «او (دختر بشار اسد) در این مسابقات شرکت داشت و توانست به مقام قهرمانی در بخش نونهالان هم برسد. جدای از مسائل سیاسی باید بگویم که او یک سوارکار خوب است و می‌تواند برای نونهالان ایران یک الگو باشد.»


وی در پاسخ به اینکه کارهای اداری حضور دختر رئیس جمهوری سوریه برای شرکت در مسابقات بین‌المللی تهران را چه بخشی انجام داد؟ گفت: «سفارت سوریه و دیگر ارگان‌های ذیربط، کارهای لازم در این زمینه را انجام دادند و ما فقط در بخش ورزشی با آنها همکاری داشتیم.»

دبیر فدراسیون سوارکاری در حالی حضور دختر بشار اسد در رقابت‌های سوارکاری تهران را تائید کرده است که برخی گزارش‌ها حاکی است، شخصی که در رده نونهالان رقابت‌های بین المللی تهران به مقام قهرمانی رسیده است، دختر ماهر الاسد، برادر بشار اسد بوده است.


کاظمیان با اشاره به حضور پرقدرت تیم سوریه در این دوره از مسابقات بین المللی تهران گفت: «سوری‌ها با نمایندگان خوبی در این مسابقات حضور داشتند. دختر بشار اسد هم سوارکاری باهوش بود و به ویژه سر پیچ‌ها با مهارت خاصی کارش را انجام می‌داد. او بسیار نترس بود و خوب سوارکاری کرد.»


دبیر فدراسیون سوارکاری با بیان اینکه یکی از اهداف مهم برگزاری مسابقات بین المللی در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان تبادل تجربیات و ایجاد ارتباط بین سوارکاران است، گفت: «ما دراین رقابت‌ها شاهد بودیم که ورزشکاران خوبی از کشورهایی مثل تایلند، سوریه و هنگ‌کنگ حضور داشتند. دیدن نوع مسابقات همدیگر کمک می‌کند تا تجربیات مسابقاتی را نیز به یکدیگر منتقل کنند.»

گفتنی است، بشار اسد که کشورش از سال 2011 صحنه ناآرامی‌های مرگبار است، 3 فرزند دارد.


منبع : ایسنا 


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :