موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/84003 :کد

0

تک‌تیراندازها در "دالاس" چگونه توسط پلیس کشته شدند؟

  شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۰
تعداد بازدید : ۶۳۳   
 تحلیل ایران -تک‌تیراندازها در "دالاس" چگونه توسط پلیس کشته شدند؟

به گزارش «نسیم آنلاین»؛ پلیس آمریکا روز جمعه و در تجمع اعتراضی علیه خشونت و تبعیض پلیس آمریکا علیه سیاه پوستان،از ربات بمب برای اولین بار استفاده کرد.

پلیس آمریکا پس از آن که پنج نفر از نیروهایش به ضرب گلوله تک‌ تیراندازها کشته شدند مجبور به استفاده از ربات بمب شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ؛ پلیس آمریکا روز جمعه و در تجمع اعتراضی علیه خشونت و تبعیض پلیس آمریکا علیه سیاه پوستان،از ربات بمب برای اولین بار استفاده کرد.

 


این ربات هدایت شونده قادر است که بمب را به منطقه تعیین شده هدایت کند تا در آنجا منفجر شود.

 

 

میزان نوشت: به گفته دیوید کلینگر، استاد جرم شناسی و عدالت کیفری دانشگاه میسوری این بمب برای پلیس کارایی زیادی داشته و به نحوی می‌توان گفت بهترین ابزار بوده است.

پلیس دالاس این بمب را به محل اختفا و استقرار خاویر جانسون، یکی از تک‌تیراندازها هدایت کرد و با انفجار این بمب او را از پا در آورد.


پس از آن که متهم چند افسر پلیس را کشته و زخمی کرد، پلیس تلاش کرد تا بدون از دست دادن نیروهای بیشتر متهم را از پا در بیاورد.

نیروهای پلیس آمریکا که متوجه هدف‌گیری دقیق جانسون شده بودند جرات نداشتند که از مخفیگاه خود خارج شده و به او نزدیک شوند بنابراین نیازمند سلاحی بودند که بدون به خطر افتادن جانشان بتوانند از آن استفاده کنند.


در این لحظه بود که آنها از ربات حمل بمب استفاده کردند و توانستند آن را به نقطه‌ای که تک تیرانداز در آن مستقر شده بود هدایت کنند.

پس از هدایت بمب به نقطه مورد نظر، پلیس به تک تیرانداز هشدار داد که یا خود را تسلیم کند یا این که به زودی بر اثر انفجار کشته می‌شود اما متهم گزینه دوم را انتخاب کرد و جان خود را از دست داد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :