موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/84040 :کد

0

روسیه ۲ دیپلمات آمریکایی را اخراج کرد

  شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۴
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -روسیه ۲ دیپلمات آمریکایی را اخراج کرد

روسیه اعلام کرد که پس از اقدام غیر دوستانه آمریکا در ماه ژوئن در اخراج ۲ مقام روسی، مسکو نیز ۲ دیپلمات آمریکایی را اخراج کرده است.


روسیه اعلام کرد که پس از اقدام غیر دوستانه آمریکا در ماه ژوئن در اخراج ۲ مقام روسی، مسکو نیز ۲ دیپلمات آمریکایی را اخراج کرده است.


به گزارش تحلیل ایران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: یکی از دیپلمات های آمریکایی اخراج شده کسی بوده است که حادثه مربوط به درگیری با مامور پلیس روسیه در نزدیکی سفارت آمریکا نقش داشته است.


وی در ادامه تصریح کرد: دیپلمات دیگر نیز یک مامور سازمان سیا بوده است. ما امیدواریم که واشنگتن درک کند که همه اقدامات ضد روسی، بیهوده و بی فایده است. اگر آنها بخواهند در مسیر تشدید تنش حرکت کنند، این اقدامات بی پاسخ نخواهد ماند.


وزارت خارجه آمریکا پیش از این اعلام کرد: ایالات متحده 17 ژوئن 2 مقام روسی را اخراج کرده است. اخراج این 2 مقام روسی در پاسخ به حمله یک مامور پلیس روسیه به یک دیپلمات آمریکایی در اوایل ماه ژوئن بوده است.


جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران تاکید کرد: 17 ژوئن ما 2 مقام روسی را از آمریکا اخراج کردیم که این اقدام در پاسخ به این حمله بوده است.


کربی در نخستین واکنش رسمی به حادثه 6 ژوئن اظهارات متناقضی را با آنچه وزارت خارجه روسیه اعلام کرده، بیان نموده است. وزارت خارجه روسیه پیش از این اعلام کرده است که این مامور پلیس روسی برای حفاظت از سفارت آمریکا تلاش می کرده و سعی داشته است تا اسناد شناسایی این فرد را مورد بازرسی قرار دهد.


کربی تصریح کرد: 6 ژوئن یک دیپلمات آمریکایی که خود را معرفی کرده، مطابق با پروتکل های سفارت قصد ورود به سفارت آمریکا را داشته است که مورد حمله یک مامور پلیس روسیه قرار می گیرد.


وی افزود: ادعای مامور پلیس روسیه که گفته است قصد دفاع و حفاظت از سفارت را در برابر ورود یک فرد ناشناس داشته، کاملا نادرست است.


سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز پیش از این گفته است: مامور پلیس روسیه قصد داشته است تا اسناد شناسایی این فرد را بازرسی کند تا مطمئن شود تهدیدی سفارت آمریکا را به خطر نمی اندازد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :