موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیت

a/84075 :کد

0

حمله سایبری به ناتو؛ همزمان با نشست ورشو

  یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -حمله سایبری به ناتو؛ همزمان با نشست ورشو

یکی از وبگاه‌های اصلی زیرمجموعه ناتو، همزمان با نشست ناتو در ورشو از دسترس خارج شد.

 یکی از وبگاه‌های اصلی زیرمجموعه ناتو، همزمان با نشست ناتو در ورشو از دسترس خارج شد.

 
به گزارش تحلیل ایران  اجلاس اخیر ناتو در ورشو لهستان، با محوریت خطرات فضای سایبری و موضوعات مربوط به روسیه برگزار شد. دقیقاً بلافاصله بعد از این اجلاس، یکی از وبگاه‌های اصلی ناتو، از دسترس خارج شد و همین موضوع سبب شد تا گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر حمله سایبری روس‌ها مطرح شود، گمانه‌زنی‌هایی که البته هنوز هیچ سندی برای اثبات آن وجود ندارد. موضوع حمله سایبری هنوز به صورت رسمی از جانب ناتو مورد تائید قرار نگرفته است و مقامات امنیتی اعلام کرده‌اند که در حال بررسی این موضوع هستند. یکی از مقامات ناتو دراین‌باره گفت: «هیچ شاهدی دراین‌باره وجود ندارد که یک حمله سایبری سبب این اتفاق برای وبگاه مربوطه باشد اما برخی معتقدند که هکرهای روسی، مسئول انجام این حمله هستند.»
 
تا این لحظه هیچ مقام روسی نیز دراین‌باره اظهارنظری نکرده است و این موضوع تاکنون رد یا تائید نشده است. به ادعای برخی کارشناسان، از دسترس خارج شدن این وبگاه به دلایل فنی بوده است اما عده‌ای دیگر مدعی هستند به دلیل اینکه این اجلاس در رابطه با روسیه برگزار شده است، پس احتمال سازمان‌دهی حمله مذکور از جانب روس‌ها، دور از ذهن نیست.
 
یک مقام آمریکایی در این رابطه مدعی شد که هکرهایی با پشتوانه روسی، به‌صورت مستمر وبگاه‌های نظامی آمریکا و ناتو را در اروپا مورد تهاجم قرار می‌دهند و تلاش می‌کنند تا به آن‌ها صدمه وارد کنند. به ادعای مقامات ناتو، در صورتی که این حمله سایبری نیز مورد تائید قرار بگیرد، اتفاق تازه‌ای رخ نداده و حملات سایبری روس‌ها، به یک موضوع رایج در روابط بین ناتو و روسیه تبدیل شده است.
 
 
منبع:تابناک

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :