موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سکه و ارز

a/8414 :کد

0

اونس، هیجان را به بازار آتی سکه برگرداند

  ﺳﻪشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۵:۱۸
تعداد بازدید : ۲۹۴   
 تحلیل ایران -اونس، هیجان را به بازار آتی سکه برگرداند

خیزش طلا و رسیدن آن به بالای مرز ۱۱۰۰ دلاری شرایط را برای جهش قیمت سکه نقدی و آتی در بازار داخلی فراهم کرده و شواهد نشان می دهد که این اتفاق زمینه ساز جذب سرمایه ها به بازار طلا شده است.

خیزش طلا و رسیدن آن به بالای مرز ۱۱۰۰ دلاری شرایط را برای جهش قیمت سکه نقدی و آتی در بازار داخلی فراهم کرده و شواهد نشان می دهد که این اتفاق زمینه ساز جذب سرمایه ها به بازار طلا شده است.
 
به گزارش تحلیل ایران، رشد بهای اونس طلا در بازارهای جهانی و نوسانات مثبت نرخ ارز تاثیر زیادی بر روند معاملاتی بازار سکه نقدی و آتی طلا گذاشته، به طوری که طی معاملات دیروز (یکشنبه) حجم معاملات آتی با ۹ هزار و ۶۵۰ قرار داد به ثبت رساند این در شرایطی است که نسبت به مدت مشابه یکشنبه ما قبل رشد ۴ برابری داشته است که این به معنای استقبال سرمایه گذاران از معاملات سکه و افزایش هیجان بازار به دلیل نوسانات قیمتی است.
 
از طرفی روز گذشته قیمت سکه در مبادلات آتی بور س کالای ایران با رشد همراه شد به طوری که دو سر رسید نزدیک افزایش زیر یک درصد و دو سر رسید دورتر رشد بیش از یک درصدی را در این روز تجربه کردند. بر این اساس سکه سررسید شهریور ماه با رشد ۰/۷۳ درصدی با نرخ ۹۳۵ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه تحویل آبان با قیمت ۹۳۶ هزار تومان به فروش رسید که افزایش ۰/۷۷ درصدی را در روز شنبه به ثبت رساند. قرارداد تحویل دی نیز با قیمت ۹۳۹ هزار تومان معامله شد و رشد ۱/۱۱ درصدی را در این روز تجربه کرد. در آخر نیز سکه تحویل اسفند با قیمت ۹۵۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت که با روند صعودی قیمت همراه شد و افزایش ۱/۱۱ درصدی را در این معاملات به ثبت رساند.
 
همچنین در بازار نقدی نیز قیمت سکه همزمان باهم مسیری متغیرهای کلیدی بر قیمت طلا یعنی طلای جهانی و نرخ ارز، با افزایش روبه رو شد، به طوری که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با رشد ۷ هزار تومانی به قیمت ۹۴۱ هزار تومان رسید. این در شرایطی است که نیم‌سکه در این بازار داخلی بدون هیچ تغییری با قیمت ۴۸۰ هزار تومان معامله شد. از طرفی ربع سکه نیز با قیمت ۲۶۸ و سکه یک گرمی هم با نرخ ۱۷۳ هزار تومان در این روز به فروش رسید.
                               

سکه     بازار     قیمت     اونس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :