موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/84148 :کد

0

پروژه‌های یادبود مفاخر آذربایجان‌غربی نیمه کاره رها نشوند

  یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۶
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -پروژه‌های یادبود مفاخر آذربایجان‌غربی نیمه کاره رها نشوند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب پروژه‌های ساخته شده برای گرامیداشت مفاخر و بزرگان استان را در موقع مناسب تکمیل کرده و آنها را نیمه کاره رها نکرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب پروژه‌های ساخته شده برای گرامیداشت مفاخر و بزرگان استان را در موقع مناسب تکمیل کرده و آنها را نیمه کاره رها نکرد.


به گزارش  تحلیل ایران، حجت الاسلام سید مهدی قریشی شامگاه روز شنبه در جلسه هیئت امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان که در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی برگزار شد اظهار داشت: برای ساخت یادمان شهید مهدی باکری حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه صرف شده اما تاکنون این پروژه نیمه کاره بوده و به بهره برداری نرسیده است.

وی با بیان اینکه نباید پروژه‌های ساخته شده برای یادبود مفاخر استان نیم کاره به حال خود رها شود افزود: نباید کاری برای بزرگان و مفاخر استان انجام شود که بعدها توانایی تکمیل آن را نداشته زیرا این مسئله لطمه بزرگی به فرهنگ خودی وارد می‌کند.

 

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه برای بزرگداشت مفاخر استان لزومی برای ساخت مقبره‌های گران قیمت وجود ندارد افزود: مزار حافظ و سعدی در شیراز از جمله مواردی است که در عین سادگی توانسته یاد آن بزرگان را همواره زنده نگه دارد و ما باید از این چنین نمونه‌ها در استان برای زنده نگهداشتن یاد بزرگان خود بهره ببریم.

 

در ادامه این جلسه معاون شهردار ارومیه با بیان اینکه شهرداری ارومیه توجه ویژه ای برای حفظ یاد و نام مفاخر و نام آوران شهری را دارد افزود: برای زنده نگه داشتن یاد بزرگان این سازمان، قطعه ای ویژه به نام هنرمندان و نام آوران در باغ رضوان ارومیه اختصاص می یابد.

غلام رضا عدل دوست با بیان اینکه در گذشته هفت دروازه قدیمی در ارومیه وجود داشت ادامه داد: شهرداری ارومیه قصد در احیای دروازه‌های قدیمی این شهر را دارد و دروازه های قدیمی این شهر نه در جای قبلی خود بلکه در جاهای دیگر شهر توسط این سازمان بازسازی می شوند زیرا هم اکنون امکان بازسازی دروازه ها در محل قبلی خود وجود ندارد.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :