موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/84193 :کد

0

ایران بدون توجه به انتقاد مرکل، برنامه موشکی را ادامه می‌دهد

  یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۳
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -ایران بدون توجه به انتقاد مرکل، برنامه موشکی را ادامه می‌دهد

یک نشریه آلمانی ضمن انعکاس اظهارات مقامات غربی درباره برنامه موشکی ایران از جمله سخنان صدراعظم آلمان نوشت که ایران بی‌توجه به چنین موضع‌گیری‌هایی به کار خود ادامه می‌دهد.

یک نشریه آلمانی ضمن انعکاس اظهارات مقامات غربی درباره برنامه موشکی ایران از جمله سخنان صدراعظم آلمان نوشت که ایران بی‌توجه به چنین موضع‌گیری‌هایی به کار خود ادامه می‌دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، برنامه موشکی ایران در روزهای گذشته هدف انتقاد مقامات غربی از جمله «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان قرار گرفته است. مقامات ایران به چنین موضع‌گیری‌هایی پاسخ روشنی دادند مبنی بر اینکه ایران همچنان برنامه موشکی خود را پیش خواهد برد و توجهی به انتقادها از جمله سخنان مرکل نمی‌کند.


نشریه فوکوس نوشته است که وزارت خارجه ایران اعلام کرد که یکی از مسایلی که در امنیت ملی مهم است این است که برنامه موشکی با تمامی توان پیش برده شود. این سخنان در ادامه آزمایش موشکی ایران در مارس گذشته است. در‌ آن زمان موشک‌های کوتاه- میان‌برد و دوربرد پرتاب شدند. با این حال پنجشنبه گذشته مرکل این اقدامات را ناقض روح قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست و «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد هم اظهارات مشابهی داشت.فارس نوشتقطعنامه 2231 در پی مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 6 کشور و در نهایت دستیابی به توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) صادر شد و ایران در مقابل برداشته شدن تحریم‌ها متعهد شد که محدودیت‌ها و تغییراتی را در برنامه هسته‌ای خود بپذیرد.


ایران همواره اعلام کرده است که این قطعنامه ارتباطی با آزمایش‌های موشکی این کشور ندارد و روسیه هم تاکنون از این موضع‌گیری حمایت کرده است.

فوکوس نوشت که ایران با غیرسازنده خواندن ادعای صدراعظم آلمان اعلام کرد که چنین سخنانی تاثیری بر برنامه موشکی این کشور ندارد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :