موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/84220 :کد

0

مسکو: ناتو بر تهدید موهوم شرق تمرکز کرده است

  یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۳
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -مسکو: ناتو بر تهدید موهوم شرق تمرکز کرده است

وزارت امور خارجه روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد که اجلاس اخیر ناتو در شهر ورشو نشان داد که این ائتلاف نظامی همه تلاش‌هایش را متمرکز در "تهدیدی در سمت شرق" کرده که وجود خارجی ندارد.


وزارت امور خارجه روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد که اجلاس اخیر ناتو در شهر ورشو نشان داد که این ائتلاف نظامی همه تلاش‌هایش را متمرکز در "تهدیدی در سمت شرق" کرده که وجود خارجی ندارد.


به گزارش تحلیل ایران، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت: مسکو در نشست بعدی شورای روسیه ـ ناتو در تاریخ 13 ژوئیه از این ائتلاف بابت طرح‌های اخیرش توضیح خواهد خواست.


براساس این بیانیه روسیه قصد دارد از ناتو بابت طرحش به هدف تقویت سیستم‌های دفاع هوایی بر فراز دریای بالتیک نیز توضیح بخواهد.


زاخارووا گفت: مسکو انتظار توضیحات ناتو درباره تصمیمش در تقویت نظامی جبهه شرقی این ائتلاف در نشست بعدی شورای روسیه - ناتو را دارد.


وی افزود: روسیه به دقت در حال بررسی تصمیم‌های اتخاذ شده در اجلاس ناتو در تاریخ 9 – 8 ژوئیه در پایتخت لهستان است.


زاخارووا تاکید کرد: مسکو انتظار توضیحات دقیق ناتو در خصوص تقویت نیروهایش در همه سمت‌ها را دارد. مسکو به دنبال موضع بروکسل در خصوص طرح هلسینکی نسبت به امنیت هوانوردی بر فراز دریای بالتیک است. برخلاف منافع ملموس مربوط به حفظ صلح و ثبات در اروپا و لزوم نزدیک کردن قوای همه بازیگران بین المللی مسئول به هدف مقابله با چالش‌های واقعی و مهار نشده دوران ما ائتلاف ناتو صرفا متمرکز بر مقابله با تهدید ناموجود از سمت شرق شده است.


وی افزود: این عدم تعادل در تقویت جبهه‌های ناتو همزمان با سطح بی‌سابقه تهدید تروریستی از سمت جنوب نشان دهنده فاصله یافتن مشهود سیاست‌های این ائتلاف از درک واقعی ملزومات فوری مربوط به امنیت شهروندان کشورهای ناتو است.


منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :