موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/84232 :کد

0

تحولات کنونی سوریه به سیاست‎های اشتباه غرب بر می‎گردد

  یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۸
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -تحولات کنونی سوریه به سیاست‎های اشتباه غرب بر می‎گردد

رئیس‎جمهور سوریه و هیات پارلمانی اروپا امروز ضمن دیدار با یکدیگر در دمشق درباره آخرین اوضاع این کشور و مبارزه با تروریسم بحث و گفت‎وگو کردند.


رئیس‎جمهور سوریه و هیات پارلمانی اروپا امروز ضمن دیدار با یکدیگر در دمشق درباره آخرین اوضاع این کشور و مبارزه با تروریسم بحث و گفت‎وگو کردند.


به گزارش تحلیل ایران، رئیس جمهور سوریه امروز در دیدار با یک هیات پارلمانی اتحادیه اروپا اعلام کرد که با توجه به موقعیت جغرافیایی و فرهنگی منطقه طبیعی است که تحولات سوریه و منطقه روی اروپا تاثیر بگذارد.


بشار اسد افزود: علت مشکلاتی که اروپا امروز از تروریسم و افراطی گری و در پی آن آوارگی و پناهندگی با آن دست و پنجه نرم می کند، سیاست ها و تصمیمات برخی از رهبران غرب است که به نفع ملت های آن نیست، بویژه اینکه آنها از گروه های تروریستی در سوریه حمایت می کنند.


روی در ادامه بر اهمیت نقش نمایندگان پارلمان اروپا در تصویب سیاست های اشتباه برخی از دولت ها که منجر به انتشار پدیده تروریسم و دشواری اوضاع معیشتی سوری ها شده است، تاکید کرد که همه این مسایل باعث شده است که سوری ها کشورشان را ترک و به کشورهای اروپایی پناهنده شوند.


 از سوی دیگر، هیات پارلمانی اروپا درباره تاثیر سفر آنها به سوریه تاکید کرد که سفر نمایندگان آن به سوریه و مشاهده اوضاع ملت سوری می تواند در تصحیح سیاست های دولت های اروپایی و لغو تحریم های ظالمانه علیه سوریه تاثیرگذار باشد.


پارلمانی های اروپایی همچنین بر ضرورت حمایت از حاکمیت سوریه و عدم ضربه زدن به سوری ها تاکید و اعلام کردند که تنها این سوری ها هستند که می تواند به دور از هرگونه دخالت خارجی آینده خود را تعیین کنند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :