موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/84235 :کد

0

برنامه های اوقات فراغت در کانون های مساجد، هدفمند باشد

  یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -برنامه های اوقات فراغت در کانون های مساجد، هدفمند باشد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: متولیان برنامه ریزی برای اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد، برنامه های هدفمند،مشخص و با محتوا تهیه و تدوین کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: متولیان برنامه ریزی برای اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد، برنامه های هدفمند،مشخص و با محتوا تهیه و تدوین کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران حجت الاسلام «حمیدرضا ارباب سلیمانی» شامگاه یکشنبه در آیین افتتاح نمادین طرح اوقات فراغت آسمانی ها در کانون های مساجد استان فارس در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) در شیراز گفت: هدف و نظم در برنامه ها دو مولفه مهم در برنامه ریزی برنامه های اوقات فراغت تابستان در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور است که باید مد نظر قرار گیرد.


وی افزود: با در نظر گرفتن این دو ویژگی مهم، برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد تا هر کلاس در وقت خود و با اهداف و محتوای معین و مناسب برگزار شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.


ارباب سلیمانی با بیان اینکه کانون های فرهنگی مساجد باید جاذبه داشته باشند، اظهارکرد: رفتار نیکو و همراه با خوشرویی و توجه به برنامه های علمی و هنری نیز از موارد مورد نظر در برگزاری کلاس های اوقات فراغت تابستانی در کانون های فرهنگی هنری مساجد است که باید به آن اهتمام ویژه کرد.


دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور اضافه کرد: همه شخصیت های بزرگ کشورمان دارای برنامه، نظم در اجرا و هدف مشخص بودند و نسل جوان و آینده کشور هم باید با این ویژگی های مهم آشنا شوند و این مولفه های ارزشمند در آنها نهادینه شود.


او ادامه داد: برنامه ریزان فرهنگ جامعه و متولیان برنامه های مساجد باید به همه ابعاد گروه مخاطبان خود توجه داشته باشند تا نوجوانان و جوانان ما درکنار اعمال عبادی و حضور معنوی در مساجد به برنامه های دیگر از جمله ورزش و سلامت جسم نیز بپردازند زیرا یک انسان اجتماعی به همه ابعاد زندگی سالم نیاز دارد.

**برگزاری 15 هزار برنامه در کانون های فرهنگی مساجد فارس


سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس نیز گفت: در قالب طرح اوقات فراغت کانون ها با عنوان «آسمانی ها» 15هزار عنوان برنامه در 9 محور فرهنگی، هنری، آموزشی، قرآنی، اعتقادی، ادبی، ورزشی، علمی و اردویی برای مخاطبان جوان و نوجوان کانون های فرهنگی مساجد در استان فارس برگزار می شود.


رضا باقری ادامه داد: این طرح در بیش از یک هزار و 200 کانون فرهنگی هنری استان فارس به عنوان پایگاه های اوقات فراغت در مساجد در حال برگزاری است.


وی افزود: همچنین در قالب این طرح، برنامه های مختلفی از جمله برپایی کارگاه های آموزشی با موضوع های عفاف و حجاب، زن و خانواده، دوره های آموزشی تربیت دینی فرزند و مهارت های زندگی، کارآفرینی با برگزاری کلاس های هنری و آموزشی در رشته های صنایع دستی و اعزام 12 مُبلغ دینی و مذهبی به منظور غنی سازی برنامه ها در حال اجراست.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :