موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/84241 :کد

0

عضو خبرگان رهبری:مساله حجاب محمل جنگ اراده ها در جهان است

  دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۵
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -عضو خبرگان رهبری:مساله حجاب محمل جنگ اراده ها در جهان است

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز مساله حجاب، محمل جنگ اراده ها در جهان است؛ به طوری که اراده ای برای حفظ حریم الهی و اراده دیگری در جهت شکستن این حریم قدم برمی دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز مساله حجاب، محمل جنگ اراده ها در جهان است؛ به طوری که اراده ای برای حفظ حریم الهی و اراده دیگری در جهت شکستن این حریم قدم برمی دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی عصر یکشنبه در دیدار با فعالان حوزه حجاب و عفاف خراسان رضوی افزود: حجاب، حدود الهی و حقوق خداوند متعال محسوب می شود و یک حق شخصی و خصوصی نیست.


وی بیان کرد: در طول تاریخ همواره مستکبران در پی شکستن حدود الهی بوده اند و امروز نیز در کشورهایی که خود را مهد آزادی می دانند، حجاب تبدیل به مساله ای مهم و امنیتی شده و بیانگر این مطلب است که هدف آنها، نه بحث روسری و حجاب، بلکه شکستن حدود الهی و از بین بردن حریم هاست.


وی اظهار کرد: در مقابل، دیدگاه نظام اسلامی در مورد حجاب، پایداری، ایستادگی و مقاومت برای حفظ آن در برابر نظام استکباری است و این مساله منجر به جنگ اراده ها شده است که از واقعه مسجد گوهرشاد آغاز شد و تا امروز در دنیا جاری است.


تولیت آستان قدس رضوی افزود: هر از گاهی این مساله در چهره یک بانوی محجبه در نقاط مختلف دنیا جلوه می کند که نمونه آن هم کشته شدن بانوی محجبه در دادگاه آلمان بود که به عنوان یک ننگ در تاریخ اروپا به ثبت رسید.


حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: امروز امپراتوری رسانه ای غرب علاوه بر ایران، با تحمیل بی رحمانه فرهنگ غربی بر ملت هایی نظیر افغانستان، پاکستان، هند و... که در آداب اجتماعی خود دارای نوعی حیا و عفت هستند، تلاش می کند این حریم را بشکند تا بتواند اهداف خود را در آن کشورها گسترش بدهد.


وی بیان کرد: آنچه تاکنون در حوزه حجاب و عفاف در استان انجام شده، ارزشمند و ستودنی است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب، فاصله دارد.


عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار امیدواری کرد: مجموع اقداماتی که در حوزه حجاب و عفاف در مشهدالرضا صورت می گیرد، به عنوان الگو و نمونه در کشور مطرح و مدنظر قرار گیرد.


حجت الاسلام رئیسی با اشاره به وجود مضجع منور رضوی در مشهد، اظهار کرد: حریم رضوی تنها شامل حرم مطهر نمی شود و لازم است تمام شهر مشهد به عنوان حریم رضوی محسوب و مجموعه های مربوطه اقتضائات لازم را در این زمینه فراهم آورند.


وی با بیان این که موضوع خانواده و حجاب و عفاف از اصولی ترین موضوع های جامعه اسلامی است، گفت: اگر موضوع عفاف و حجاب به طور جدی مورد توجه همه مردم از جمله مجریان صدا و سیما، هنرمندان، برنامه سازان و... قرار گیرد، می توان امیدوار بود که بحث حیا نیز در جامعه فراگیر شود.


وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عفاف و حجاب واقعه مسجد گوهرشاد، بیان کرد: اگر آن روز زنان و مردان ما با نثار خون خود بر حفظ حجاب تأکید کردند، منظور همان عفت الهی است که باید در راستای حفظ آن تلاش کنیم.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :