موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/84384 :کد

0

مرکل: تصمیم برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قطعی است

  دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۶
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -مرکل: تصمیم برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قطعی است

صدراعظم آلمان در زمینه ادامه عضویت در اتحادیه اروپا گفت که در جریان همه پرسی درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا تصمیم قطعی گرفته شده است.


صدراعظم آلمان در زمینه ادامه عضویت در اتحادیه اروپا گفت که در جریان همه پرسی درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا تصمیم قطعی گرفته شده است.


به گزارش تحلیل ایران، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرد که از انگلیس انتظار دارد تا زمانی که نخست‌وزیر جدید در این کشور به قدرت برسد، مذاکرات در زمینه خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کند ضمن اینکه در تصمیم برای ترک اتحادیه اروپا امکان تجدید‌نظر وجود ندارد.


صدراعظم آلمان در گفت‌وگو با شبکه خبری ZDF درباره رفتار انگلیس و انتخاب شده عمل کردن دولت این کشور در زمینه ادامه حضور در اتحادیه اروپا هشدار داد و گفت: «تصمیم قطعی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گرفته شده است و گام بعدی این است که این کشور وقتی نخست‌وزیر جدید به قدرت برسد با استناد به بند 50 (پیمان لیسبون) آن را اجرایی کند. انتظار دارم که چنین اتفاقی بیافتد من با واقعیت سر و کار دارم و انتظار دارم که سرانجام این درخواست عملی شود.»


مردم انگلیس در جریان همه پرسی 23 جولای (سوم تیرماه) به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند. از آن زمان تاکنون مقامات اروپایی با تشکیل جلسه و در جریان مصاحبه‌های متعدد از مقامات این کشور خواسته‌اند تا هر چه زودتر برنامه خود را در زمینه روند خروج از اتحادیه اروپا ارائه دهند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :