موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/84397 :کد

0

سعودی ها مانع بزرگ در انتخاب رئیس جمهور در لبنان هستند

  دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۰
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -سعودی ها مانع بزرگ در انتخاب رئیس جمهور در لبنان هستند

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی اعلام کرد که تنها کشوری که بر سر راه انتخاب رئیس جمهور لبنان مانع ایجاد می کند، عربستان سعودی است و غیر از این مشکل دیگری وجود ندارد.


معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی اعلام کرد که تنها کشوری که بر سر راه انتخاب رئیس جمهور لبنان مانع ایجاد می کند، عربستان سعودی است و غیر از این مشکل دیگری وجود ندارد.


به گزارش تحلیل ایران، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی اعلام کرد که بلاشک تمامی مسئولین و رهبران جریان های سیاسی در لبنان خواهان انتخاب رئیس جمهور هستند.


 شیخ نعیم قاسم در سخنانی در این رابطه اظهار داشت: همگان در لبنان خواهان انتخاب رئیس جمهور هستند. زیرا این موضوع موجب نظم عمومی و فعالیت نهادها و همچنین رفع مشکلات مردم می شود که پیشرفت را در پی خواهد شد.


وی در ادامه در رابطه با عدم انتخاب رئیس جمهور برای لبنان تاکنون گفت: ویژگی های رئیس جمهور در میان گروه های مختلف به دلیل خواسته هایشان تفاوت می کند اما این مشکل اصلی نیست. همچنین برخی طرف های منطقه ای و بین المللی نیز شروط خود را در این باره تحمیل می کنند و در صورتی که گزینه مطرح شده باب میلشان نباشد، آن را وتو می کنند.


معاون سید حسن نصرالله در رابطه با مشکل اصلی بر سر راه انتخاب رئیس جمهور لبنان تصریح کرد: مشکل اصلی، مداخلات خارجی است و ما باید به منظور اصلاح این مشکل به صورت آشکار آن را بیان کنیم.


وی در همین راستا افزود: طی ۲ سال گذشته مشخص شد که تنها طرفی که در انتخاب رئیس جمهور مانع ایجاد و گزینه خود را تحمیل می کند، عربستان سعودی است؛ «سعود الفیصل» وزیر خارجه سابق عربستان توافق ضمنی انتخاب رئیس جمهور را نپذیرفت. این در حالی است که اظهارات کشورهای دیگر مانعی در این روند نیست اما این عربستان است که با اعمال وتو مانع از انتخاب رئیس جمهور می شود.


شیخ نعیم قاسم در پایان بیان داشت: برای کشف تنها راهکار حل این مشکل به عربستان رجوع کنید و از این کشور بپرسید. زیرا در صورتی که این کشور موافقت کند، فردا رئیس جمهور انتخاب می شود و در صورت عدم توافق آن، بحران ریاست جمهوری به طول خواهد انجامید. بنابراین اظهارات، توجیهات، سفرهای خارجی و اتهامات هرگز اثری نخواهد داشت و راه حل ریاست جمهوری فقط در دست سعودی ها است.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :