موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/84426 :کد

0

گام جدید مایکروسافت برای ورود به لینوکس

  ﺳﻪشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۱
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -گام جدید مایکروسافت برای ورود به لینوکس

شرکت مایکروسافت در تازه‌ترین اقدام خود برای ورود به دنیای لینوکس، با شرکت آلمانی سوزه قرارداد همکاری امضا کرد.

شرکت مایکروسافت در تازه‌ترین اقدام خود برای ورود به دنیای لینوکس، با شرکت آلمانی سوزه قرارداد همکاری امضا کرد.
 
به گزارش تحلیل ایران  مایکروسافت از مدت‌ها قبل شروع به ورود به دنیای برنامه‌های متن‌باز و دنیای لینوکس کرد. این شرکت به‌تازگی قرارداد جدیدی را امضا کرده است که احتمالاً آن‌ها را به یکی از نام‌های پیشرو در صنعت خدمات ابری تبدیل می‌کند.
 
شرکت مایکروسافت به تازگی قرارداد همکاری با شرکت آلمانی سوزه (SUSE) امضا کرده است تا به همکاری خود در زمینه‌ی خدمات ابری عمومی ادامه دهند. جزئیات قرارداد مذکور به صورت کامل مشخص نیست؛ اما تغییر برخی شرایط و تعهدات را برای همکاری نشان می‌دهد.
 
قراردادی اصلی بین مایکروسافت و سوزه، که در سال 2006 امضا شد. با وجود این استیو بالمر (Steve Ballmer) مدیرعامل قبلی مایکروسافت در سال 2011 به خاطر عقایدی که داشت، آتش جنگ بین خود و اکوسیستم منبع باز را شعله‌ور کرده و تمام روابط خود با آن را از بین برد.
 
به نظر می‌رسد شرایط با گذر زمان تغییر کرده و هم‌اکنون مایکروسافت برای ورود به دنیای لینوکس میلیاردها دلار هزینه می‌کند. کریستین کینان (Kristin Kinan)، مدیر اتحاد جهانی خدمات ابری عمومی در سوزه، در این رابطه گفت: «به نظر می‌رسد کسب کار مایکروسافت در صنعت لینوکس بهبود پیدا کرده است.»
 
کینان ادامه داد: «تجارت لینوکس ماکروسافت به بیش از 22 تا 25 درصد در ارائه خدمات ابری عمومی رشد داشته است. این موضوع گرایش مشتری‌ها به لینوکس را نشان می‌دهد. سرمایه‌گذاری، فروش ایده‌ها و همکاری آن‌ها در بخش لینوکس بیش از انتظارات ما است.»
 
به نظر می‌رسد مدیرعامل قبلی مایکروسافت اظهار نظرات قبلی خود را نقض کرده و می‌گوید: «من هم‌اکنون به لینوکس علاقه دارم.» وی اشاره می‌کند اقدام مایکروسافت برای مبارزه با دنیای منبع باز کار درستی بود؛ زیرا منجر به تولید میلیاردها دلار درآمد شد. با وجود این، ساتیا نادلا، مدیرعامل فعلی مایکروسافت به روشنی بیان می‌کند که این‌گونه توافقات و ورود به دنیای لینوکس متوقف نخواهد شد.
 
منبع:تابناک
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :