موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/84437 :کد

0

ادامه درگیری ها در حلب جان ۳۰۰ هزار نفر را به خطرانداخته است

  ﺳﻪشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۴
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -ادامه درگیری ها در حلب جان ۳۰۰ هزار نفر را به خطرانداخته است

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل با ابراز نگرانی شدید از ادامه درگیری ها در شرق حلب و مسدود شدن تنها راه کمک رسانی به مردم شهر در مرزهای شرقی، نسبت به خطراتی که بیش از ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان نیازمند این منطق

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل با ابراز نگرانی شدید از ادامه درگیری ها در شرق حلب و مسدود شدن تنها راه کمک رسانی به مردم شهر در مرزهای شرقی، نسبت به خطراتی که بیش از 300 هزار نفر از ساکنان نیازمند این منطقه با آن روبرو هستند، هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در کنفرانس خبری روز دوشنبه به خبرنگاران اطلاع داد که استفان دمیستورا نماینده ویژه بان کی مون در سوریه امروز علاوه بر گفت و گو های دو جانبه با مقامات دولت ایتالیا با ریاض حجاب سرپرست کمیته عالی مذاکرات سوریه نیز دیدار و گفت و گو کرده است.


به گفته دوجاریک ، دمستورا درپی این دیدار ها در گفت و گو با خبرنگاران، بار دیگر بر ضرورت تلاش گروه حمایت از سوریه و گروه های در گیر در این کشور در جهت آغاز روند انتقال سیاسی بعنوان تنها راه حل ممکن برای خاتمه بخشیدن به بحران 5 ساله سوریه تاکید کرده است.


سخنگوی دبیر کل افزود که این نهاد بین المللی همچنان بشدت نگران ادامه درگیری های اخیر در شهر حلب و اطراف این شهر است که از تاریخ 7 ژوئیه (17تیر) رو به گسترش و شدت گذاشته و سبب مسدود شدن جاده معروف به جاده کاستیلو در شرق این شهر شده است.


به گفته این سخنگو، از هم اکنون محدودیت ورود مایحتاج های ضروری به داخل حلب، سبب افزایش سرسام آور هزینه ها در شرق این شهر شده است.


وی افزود که علاوه بر مسدود ماندن جاده ورودی و افزایش درگیری های مسلحانه در داخل شهر بمباران های هوایی و خمپاره اندازی ها از بیرون دروازه های شرقی و غربی این شهر، بشدت موجب نگرانی مسئولین این نهاد بین المللی نسبت به سرنوشت صد ها هزار سوری بی دفاع ساکن این شهر شده است.


دوجاریک باردیگر از طرفین درگیر در سوریه خواست تا با احترام به قوانین بین المللی مربوط به غیر نظامیان در شرایط جنگی و احتراز از گسترش درگیری ها، ضمن ایجاد تسهیلات برای دسترسی امدادگران این نهاد به مردم نیازمند، امکان خروج شهروندانی را که مایل به ترک شهر و رفتن به اماکن امن تری هستند ، فراهم کنند.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :