موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/84549 :کد

0

خط مقدم جبهه مقاومت قدرتمندتر می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۶
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -خط مقدم جبهه مقاومت قدرتمندتر می‌شود

حزب‌الله لبنان در آموزش نیروهای ویژه فاطمیون نقش مهمی ایفا می‌کند و نیروهای این لشکر از جمله تک‌تیراندازانش، تحت نظر اساتید افغانستانی خود و حزب الله لبنان دوره‌های پیشرفته تیراندازی را می‌گذرانند.

حزب‌الله لبنان در آموزش نیروهای ویژه فاطمیون نقش مهمی ایفا می‌کند و نیروهای این لشکر از جمله تک‌تیراندازانش، تحت نظر اساتید افغانستانی خود و حزب الله لبنان دوره‌های پیشرفته تیراندازی را می‌گذرانند.


به گزارش تحلیل ایران ، دوره آموزشی فنون و شیوه‌های نبرد، گروهی از نیروهای فاطمیون که از مدتی قبل با هدف تربیت نیروهای ویژه آغاز شده بود، اخیراً با موفقیت به پایان رسیده است.


این گروه از نیروهای فاطمیون پس از اتمام دوره‌های پیشرفته آموزش نظامی، به‌عنوان بازوی محرک رزمی وارد میدان رزم شده و کنار سایر یگان‌های فاطمیون مشغول به فعالیت شده‌اند.


از جمله اولین گروه‌ از این نیروهای ویژه که به جبهه‌های نبرد با تروریست‌ها در نقاط مختلف سوریه اعزام شده‌اند را تک‌تیراندازانی تشکیل می‌دهند که دوره پیشرفته تک تیراندازی را "تحت نظر تک‌تیراندازان حزب‌الله لبنان" و با آموزش اساتید افغانستانی خود، با موفقیت طی کرده‌اند.


این نیروها در این دوره‌ای چند ماه که در داخل سوریه و با هماهنگی ارتش این کشور برگزار شده است، انواع آموزش‌های لازم از جمله تیراندازی با سلاح‌های تک‌تیرانداز مختلف، هدف‌گیری دقیق با استفاده از دوربین‌های پیشرفته، نحوه استفاده از دوربین‌های دید در شب نصب شده روی سلاح، دیده‌بانی، اصول استتار و اختفاء و . . .  را با موفقیت و زیر نظر اساتید افغانستانی خود، طی کرده و حائز نمرات قابل قبول شده‌اند.


نکته قابل توجه این است که نیروهای ویژه فاطمیون توسط مربیان افغانستانی زبردستی آموزش دیده‌اند که خود (مربیان) در دوره‌های ویژه و توسط نیروهای زبده حزب‌الله لبنان، آموزش پیشرفته را گذرانده‌اند.


هم اکنون بیش از "صدها تن" از تک‌تیراندازان ویژه فاطمیون برای دفاع از اماکن مقدسه در سراسر سوریه، به یگان‌های رزمی فاطمیون ملحق شده‌اند و با توانی مضاعف در این عرصه حضور دارند.

به‌نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک، گروه‌های دیگری از نیروهای ویژه فاطمیون که آموزش‌های پیشرفته زرهی، تکاوری، چریکی، استفاده از موشک‌های ضدزره و دوش‌پرتاب و . . .  را گذرانده‌اند نیز به سازمان رزم جبهه مقاومت در سوریه اضافه شوند.


فاطمیون از نیروهای افغانستانی مدافع حرم در سوریه تشکیل شده که تاکنون دستاوردهای زیادی در آزادسازی مناطق اشغال شده سوریه و همچنین دفاع از حرم‌ها در این کشور داشته است.


منبع : خبرگزاری تسنیم 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :