موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه مجلس

a/84609 :کد

0

تهیه پیش نویس طرحی در کمیسیون اصل نود درباره حقوق و دستمزد

  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -تهیه پیش نویس طرحی در کمیسیون اصل نود درباره حقوق و دستمزد

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از تهیه پیش نویس طرحی درباره حقوق و دستمزد در جلسه امروزسه شنبه کمیسیون خبر داد.


سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از تهیه پیش نویس طرحی درباره حقوق و دستمزد در جلسه امروزسه شنبه کمیسیون خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پیش نویس طرحی درباره حقوق و دستمزد مدیران در جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ با حضور اعضا و مشاورین کمیسیون و نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس تهیه و تدوین شد که حل خلاء های قانونی در مورد پرداختی های نامتعارف را دنبال می‌کند.


وی افزود: البته این طرح موضوع پیچیده ای است که نیاز به زمان دارد و باید همه ابعاد مورد توجه قرار گیرد تا خدای نکرده تبعاتی نداشته باشد  و ما ضمن حمایت از مدیران متخصص و توانمند کسانی که مغزهای متفکر هستند را از دست ندهیم.


این نماینده مجلس با بیان اینکه این طرح باید با حوصله و درایت موردپیگیری قرار بگیرد گفت: البته دولت هم گفته در این زمینه لایحه ای قرار می‌دهد و ما امیدواریم قانون جامع و شفافی در این‌باره به تصویب برسانیم.


سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ هم‌چنین اظهار کرد:  در جلسه امروز کمیسیون اولویت بندی رسیدگی به پرونده های کمیسیون اصل نود  مورد بررسی قرار گرفت زیرا ۱۵۰۰ پرونده از دوره نهم باقی مانده و هنوز تعیین تکلیف نشده است. هم‌چنین تقسیم بندی کار کمیته ها نیز انجام شد تا موارد به ترتیب اولویت بررسی شود.


پارسایی درباره جلسات کمیسیون اصل ۹۰ با سازمان بازرسی و دیوان محاسبات برای بررسی پرداختی های نامتعارف نیز اظهار کرد: در این جلسات گزارش هایی به نمایندگان ارائه شد و تاکیدات مقام معظم رهبری و هم‌چنین رئیس جمهور نیز مورد توجه قرار گرفت. خوشبختانه تا الان اقدامات خوبی صورت گرفت تعدادی از مدیران شناسایی شده اند و بخشی از پول ها نیز به بیت المال بازگردانده شده است.


وی با بیان اینکه پرداخت های نامتعارف دامنه نامحدودی از مدیران را در بر می‌گیرد اضافه کرد:‌ این موضوع تا حدی که افکار عمومی نگران آن هستند گسترده نیست بلکه موضوعی قابل حل است و ورود دولت و رئیس جمهور نیز به حل مشکل و پیشبرد موضوع کمک کرده است. در مورد جاهایی که مقاومت می‌کنند و یا خود بخش دولتی نمی دانند هم راهکارهایی از سوی کمیسیون اصل ۹۰ ارائه خواهد شد که همگی به این دغدغه که یک دغدغه ملی است جوابگو باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :