موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رصد سیاسی

a/84616 :کد

0

افزایش ۱۲۰ درصدی درآمدزایی وزارت ورزش و جوانان

  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۵۱
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -افزایش ۱۲۰ درصدی درآمدزایی وزارت ورزش و جوانان

معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت : میزان درآمدزایی وزارت ورزش و جوانان از محل واگذاری اماکن ورزشی در سال گذشته نسبت به سال ۹۳ حدود ۱۲۰ درصد افزایش یافت.

معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت : میزان درآمدزایی وزارت ورزش و جوانان از محل واگذاری اماکن ورزشی در سال گذشته نسبت به سال 93 حدود 120 درصد افزایش یافت.

 

به گزارش تحلیل ایران امیررضا خادم عصر سه شنبه در جلسه با هیات ها ورزشی لرستان افزود :در سال گذشته با رایزنی های انجام شده و در راستای مصوبه مجلس، بایستی دستگاه های اجرایی یک درصد از اعتبارت را در حوزه ورزش هزینه کنند.


وی بیان کرد: از این میزان اعتبار 30 درصد در آموزش و پرورش ،30 درصد در وزارت ورزش وجوانان و 40 درصد نیز توسط دستگاه های اجرایی هزینه می شود.


به گفته وی از 40 درصد اعتبار در اختیار دستگاه های اجرایی نیز هیات ها می توانند جذب منابع داشته باشند.


وی همچنین گفت : در حال حاضر 13 هزار هیات ورزشی در سطح کشور وجود دارد که از اعتبار سال 93 به صورت میانگین به هر هیات دو میلیون و 500 هزار ریال اعتبار رسیده است.


وی تاکید کرد : باتوجه به وضعیت اعتبارات دولتی باید فضایی برای جذب منابع خارج از وزارت ورزش و جوانان پیدا کنیم.


خادم گفت :در سال گذشته حدود یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای حوزه ورزش کشور در نظر گرفته شد.


وی با بیان اینکه میزان درآمد واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی کشور در سال 93 حدود 200 میلیارد ریال بوده است عنوان کرد: سال گذشته این میزان به 450 میلیارد ریال رسیده است.


خادم با بیان اینکه لرستان سال 93 از واگذاری اماکن ورزشی800 میلیون ریال درآمد کسب کرده است گفت: این میزان طی سال گذشته به 12 میلیارد ریال رسیده است .

***میزان درآمد هیات های ورزشی شفاف سازی شود


معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت ورزش و جوانان همچنین گفت : در راستای ترویج و فرهنگ سازی حضور خیران وبخش خصوی جهت شرکت در طرح های ورزشی ، هیات های ورزشی میزان درآمد و جذب منابع را باید به صورت شفاف انعکاس کنند.


وی افزود : متاسفانه در حال حاضر این فضا در سطح استان ها وجود ندارد و میزان جذب منابع و درآمد هیات ها شفاف سازی نمی شود به همین دلیل رغبت چندانی در بخش خصوصی برای شرکت در طرح های ورزشی وجود ندارد.


وی همچنین حضور نمایندگان مجلس را جهت پیگیری مباحث ورزشی در کنار ورزشکاران استان ها امری لازم برشمرد و گفت : در صورت وفاق و همدلی نمایندگان مجلس با ورزشکاران و تلاش برای جذب منابع و اعتبارت برای ورزش اقدام های چشمگیری در حوزه ورزش انجام می شود.


به گفته خادم در بودجه سال آینده با رایزین های انجام شده اعتبار استان های کمتر برخوردار با استان های برخوردار متفاوت خواهد بود.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :