موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/84636 :کد

0

نماینده فلسطین: کشورهای عربی مانع تصویب بیانیه شوند

  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۲
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -نماینده فلسطین: کشورهای عربی مانع تصویب بیانیه شوند

نماینده فلسطین: کشورهای عربی مانع تصویب بیانیه در حمایت از گزارش کمیته چهار جانبه در شورای امنیت شوند

 نماینده فلسطین: کشورهای عربی مانع تصویب بیانیه در حمایت از گزارش کمیته چهار جانبه در شورای امنیت شوند

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از  خبرگزاری فرانسه، ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد اعلام کرد گروه کشورهای عربی در این سازمان تلاش خواهند کرد تا از تصویب بیانیه ای در شورای امنیت در حمایت از گزارش اخیر کمیته چهار جانبه باصطلاح صلح خاورمیانه جلوگیری کند.


ریاض منصور در حاشیه نشست شورای امنیت درباره این گزارش در جمع خبرنگاران اعلام کرد در نشست اخیر گروه کشورهای عربی، مصر به عنوان نماینده این گروه در شورای امنیت مامور شد تا از تصویب چنین بیانیه ای جلوگیری کند.


بر اساس این گزارش، کمیته چهار جانبه صلح خاورمیانه (اتحادیه اروپا، روسیه، آمریکا و سازمان ملل متحد)‌ در گزارش خود از اسرائیلی ها و فلسطینی ها خواسته است به ترتیب از شهرک سازی و خشونت چشم پوشی کنند که به عقیده این کمیته، بخت، صلح و راه حل تشکیل دو کشور را از بین می برد.
ریاض منصور اعلام کرد توصیه های مربوط به شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری را یک عضو بسیار قدرتمند کمیته چهار جانبه در متن نهایی گنجانده که اشاره به آمریکا است.


دنی دنون Danny Danon نماینده رژیم صهیونیستی هم گفت تنها مذاکرات مستقیم می تواند به صلح منجر شود. وی با بیان اینکه «ابتکارهای بین المللی که در پی تحمل راه حل به دو طرف است حامل پیام خوبی نیست» اعلام کرد چنین طرح هایی، فلسطینی ها را به حمایت از خشونت و خودداری از گفتگو با اسرائیل ترغیب می کند.


اما به گفته ریاض منصور، سال ها مذاکره وضع فلسطینی ها را از بد، بدتر کرده است و آنها قصد ندارند  این کار را تکرار کنند.

 

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :