موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/84673 :کد

0

کاهش بودجه دفاعی در شرایط فعلی جای سوال دارد

  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۵
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -کاهش بودجه دفاعی در شرایط فعلی جای سوال دارد

دلیل کاهش بودجه دفاعی کشور در شرایطی که تهدیدات جنبه علنی پیدا کرده و گستاخی برخی کشورها به حدی رسیده که با گروهک های معاند نظام ارتباط آشکار پیدا کرده اند جای سوال دارد.

 

 

محمدصالح جوکار گفت: دلیل کاهش بودجه دفاعی کشور در شرایطی که تهدیدات جنبه علنی پیدا کرده و گستاخی برخی کشورها به حدی رسیده که با گروهک های معاند نظام ارتباط آشکار پیدا کرده اند جای سوال دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به لایحه اخیر دولت برای حذف تبصره 22 که منجر به کاهش بودجه دفاعی کشور تا سقف پنج هزار میلیارد خواهد شد، اظهار کرد: ما باید توجه داشته باشیم که بخشی از این منابع مربوط به تبادل همان جاسوس آمریکایی بود و بخشی از آن مربوط به پولی بود که از زمان رژیم گذشته در آمریکا برای خرید تجهیزات دفاعی داشتیم و این منابع در بودجه برای تقویت بنیه دفاعی کشور لحاظ شده بود.

 
وی با بیان اینکه این اعتبار از همان ابتدا اعتبار دفاعی برای کشور محسوب شده بود عنوان کرد: با توجه به اینکه هنوز یک ماه از عمر مجلس گذشته نمی گذرد، دلیل کاهش بودجه دفاعی کشور در شرایطی که تهدیدات جنبه علنی پیدا کرده و گستاخی برخی کشورها به حدی رسیده که با گروهک های معاند نظام ارتباط آشکار پیدا کرده اند جای سوال دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در پایان با بیان اینکه ما نباید با اقداماتمان به دشمنان پیام بدهیم گفت: در شرایط فعلی ما باید بودجه دفاعی کشور را ارتقا دهیم و سامانه های دفاعی را محکم تر کنیم و بیشتر از گذشته به نیروهای نظامی مان توجه کنیم تا کمترین تهدید متوجه کشورمان شود.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :