موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/84686 :کد

0

آیا مدیریت شهرداری تهران دچار تسلسل شده است؟

  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۷
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -آیا مدیریت شهرداری تهران دچار تسلسل شده است؟

بیش از یک دهه است که محمدباقر قالیباف بر کرسی شهرداری تهران تکیه کرده است. دوره مدیریت وی با قوت و ضعف‌های متعددی همراه بود. حال نیاز است بررسی شود که این دوره مدیریت کنونی می‌تواند ادامه یابد...

بیش از یک دهه است که محمدباقر قالیباف بر کرسی شهرداری تهران تکیه کرده است. دوره مدیریت وی با قوت و ضعف‌های متعددی همراه بود. حال نیاز است بررسی شود که این دوره مدیریت کنونی می‌تواند ادامه یابد. مهم‌تر اینکه آیا این مدیریت دچار دور تسلسل شده است؟

 

به گزارش تحلیل ایران :‌ این روز‌ها نارضایتی از شیوه مدیریت شهرداری تهران دیگر در دسته بندی اصولگرا و اصلاح طلب نمی‌گنجد. تذکرات روزهای سه شنبه موید این مهم است، مصوبه روزگذشته شورای شهر با 22 امضا درباره کاهش اختیارات شهرداری تهران نیز گواهی این موضوع است.  

 

دوره دوم مدیریت شهردار کنونی تهران، دوره طلایی بود فعالیت‌های عمرانی متعددی انجام شد و تهران هر روز شاهد شکوفایی و نوآوری در بخش‌های مختلف بود اما در این دوره این فعالیت بسیار کمرنگ شده است و شهردار تهران عمده حضور خود را در بازگشایی تک ایستگاه‌های مترو خلاصه کرده است.

 

اخیرا نیز چهار نفر از معاونان شهردار بدون عقبه تخصصی تنها از معاونت و بخشی به معاونت دیگری جابجا شدند که این رویه مدیریتی بیانگر این باشد که دوران طلایی ایده‌ها و حتی تربیت نیروهای خلاق در این مدیریت کنونی شهردار تهران رو به افول است.

 

مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران در این باره با حمایت ۱۰۰ درصدی از شهردار تهران به نسیم «آنلاین» می‌گوید: منعی برای حضور فردی برای چندین دوره متولی در مدیریت شهرداری تهران وجود ندارد و مدیریت کنونی می‌تواند ادامه یابد.

 

وی با بیان اینکه مدیریت ۵ یا ۱۰ ساله ملاک نیست، مهم این است که مدیریت تلاش گر باشد و همواره ایده‌های نوین همراه باشد، گفت: مادامی که فردی بتواند در مقایسه با رقبای دیگر امتیاز برتری داشته باشد می‌تواند در مدیریت باقی بماند. طولانی بودن مدیریت فردی نمی‌تواند تعیین کننده باشد عدم موفقیت آن فرد باشد بلکه شاخص‌های دیگری مهم است.

 

اما حکیمی‌پور عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران نظر دیگری دارد و با آوردن ادله‌هایی فارغ از نگاه سیاسی به این موضوع پاسخ داد و به نسیم «آنلاین» گفت: ‌ مدیریت دوره نرمالی دارد و باید در چرخه زمانی مشخصی باشد این رویه به دلیل است که موضوع خلاقیت نوآوری مدیریتی دوره‌ای دارد که بعد از طی کردن دوره خود در صورت ادامه یافتن آن دچار روزمرگی خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه هر مدیریتی نقطه کفایتی دارد، تاکید کرد: ‌ هر مدیریتی بعد از رسیدن به این نقطه تنها در جا خواهد زد. بهترین زمان برای فعالیت یک مدیر دوره ۸ ساله است بعد از آن باید تغییر یاید. متاسفانه متوجه نشدیم که دیوان عدالت اداری چگونه حکم داد که مدیریت کنونی ادامه دار شد.

 

این عضو شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه هر مدیریتی بعد از یک دوره می‌تواند مجدد بازگردد به شرط اینکه برنامه جدید داشته باشد، تصریح کرد: بعد از طی کردن دوران طلایی هر مدیریتی دچار روزمرگی خواهد شد.

 

اما غلامرضا انصاری دیگر عضو شورای شهر تهران با نگاهی کاملا جناحی به این موضوع نگاه کرد و به «نسیم آنلاین» می‌گوید: مدیریت بعد از یک دوره دیگر کارایی و اثربخشی گذشته را نخواهدداشت.

 

وی با بیان اینکه نمی‌توان رویه مدیریتی کنونی را پذیرفت، اعلام کرد: تغییر در بدنه کنونی مدیریت شهری و حابجایی مدیران از پستی به پستی دیگر موید این مهم است که مدیریت کنونی دچار روزمرگی شده است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :