موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش

a/84687 :کد

0

اغاز کنکور سراسری از فردا

  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -اغاز کنکور سراسری از فردا

مشاور عالی سازمان سنجش کشور از پایان مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۹۵ تا پایان وقت امروز چهارشنبه ۲۳ تیر خبر داد.

 

خبرگزاری میزان-مشاور عالی سازمان سنجش کشور از پایان مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 95 تا پایان وقت امروز چهارشنبه 23 تیر خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده داوطلبان گروه های آزمایشی مختلف آزمون سراسری سال 95 که تاکنون برای دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نکرده حداکثر تا پایان وقت امروز می توانند با مراجعه به سایت سنجش کارت خود را دریافت کنند.

وی افزود: افراد برای دریافت پرینت کارت ورود به جلسه آزمون خود باید اطلاعاتی که از قبل از آنها درخواست شده را به همراه داشته و سپس برای دریافت کارت اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه داوطلبان گروه های آزمایشی دوم و یا سوم نیز باید پرینت های جداگانه ای دریافت کنند اظهار کرد: اگر داوطلبی متقاضی شرکت در گروه آزمایشی دوم و یا سوم باشد باید علاوه بر دریافت پرینت ورود به جلسه آزمون گروه اصلی خود نسبت به دریافت پرینت گروه آزمایشی دوم  یا سوم نیز اقدام کند.

توکلی با ارائه آماری از تعداد مراجعه کنندگان به سایت سازمان سنجش به منظور دریافت پرینت شرکت در آزمون سراسری سال 95 خاطر نشان کرد: تا هشت صبح امروز چهارشنبه 23 تیر از تعداد 860 هزار و 109 داوطلب ثبت نام کننده در آزمون سراسری سال جاری 740 هزار دوطلب ویا به عبارتی 86 درصد از ثبت نام کنندگان نسبت به دریافت کارت شرکت در آزمون  خود اقدام کرده اند.

وی با اشاره به برگزرای آزمون سه گروه آزمایشی از صبح فردا پنجشنبه 24 تیرماه  95اظهار کرد: داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی، فنی و علوم انسانی صبح فردا پنجشنبه 24 تیر و داوطلبان گروه هنر در بعد از ظهر همین روز در آزمون شرکت خواهند کرد.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: آزمون گروه های علوم تجربی صبح جمعه 25 تیر و داوطلبان گروه زبانهای خارجه نیز عصر همین روز در جلسه آزمون شرکت خواهند کرد.

توکلی در خصوص تعداد حوزه هایی که در آنها آزمون برگزار خواهد شد، اذعان کرد: آزمون سراسری سال 95 در 169 شهرستان و بخش مختلف کشور و در467 حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که ساعت شروع آزمون و ساعتی که درهای ورود به حوزه ها بسته می شود چه زمانی ا علام شده است تصریح کرد: شروع آزمون گروه های آزمایشی که از قبل در نوبت صبح اعلام شده ساعت 7:30 دقیقه خواهد بود و شرکت کنندگان در گروه های آزمایشی که آزمون آنها بعد از ظهر برگزار می شود رأس ساعت 15 آزمون خود را آغاز خواهند کرد.

مشاورعالی سازمان سنجش کشور ادامه داد: درهای حوزه های امتحانی صبح ها راس ساعت 7 صبح و بعد از ظهر ها راس ساعت 14:30 دقیقه بسته خواهد شد و بعداز این زمان اعلامی از ورود داوطلبان ممانعت می شود.

توکلی در خصوص وسایل مورد نیاز هر داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری سال 95بیان کرد: هر داوطلب باید علاوه بر پرینت کارت ورود به جلسه خود اصل کارت ملی یا شناسنامه عکس دار به همراه تعدادی مداد پررنگ مشکی، تراش ، پاکن، یک سنجاق و یا یک سوزت به همراه داشته باشد.

وی افزود: داوطلبان باید از ورود هر گونه کیف دستی، ساک دستی ، کتاب، جزوه ، هر گونه نت و یا یاداشت ، ماشین حساب و هر دستگاه ارتباطی مانند تلفن همراه ، تبلت و یا پیجر خودداری کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش از برخورد با داوطلبانی خبر داد که اقدام به ورود وسایل ممنوعه به جلسه آزمون کرده و گفت: در صورتی که داوطلبی عمدا و یا سهواَ وسایلی نظیر موارد ذکر شده و یا قلم نوری، ساعت و یا دستبند نوری را به همراه داشته باشد به عنوان متخلف تلقی شده و برابر قانون رسیدگی به تخلفات آزمونهای سراسری با وی رفتار خواهد شد.

 

                               

کنکور     آزمون     سنجش     کارت     جلسه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :