موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8473 :کد

0

رژیم صهیونیستی ۲۵هزار حکم بازداشت علیه فلسطینیان صادر کرد

  ﺳﻪشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۲
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -رژیم صهیونیستی ۲۵هزار حکم بازداشت علیه فلسطینیان صادر کرد

کمیته امور اسیران وآزادگان فلسطینی روزسه شنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در مدت ۱۵ سال گذشته، ۲۵ هزار حکم بازداشت بدون محاکمه علیه فلسطینیان، صادر کرده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری «فلسطین آنلاین»٬ رژیم صهیونیستی با اعمال قانون غیرانسانی بازداشت اداری درحق مردم فلسطین، در 15 سال گذشته قوانین بین المللی را زیر پاگذاشته است.
این پایگاه خبری با اشاره به اینکه تعداد زیادی ازاین بازداشت شدگان سالمندان و بیماران هستند، افزود: این قانون رژیم صهیونیستی که از سال 2000 میلادی در سرزمین های اشغالی در حال اجرا است، تبدیل به امری عادی شده است.
بر اساس گزارش کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطینی، در حدود 80 درصد از دستگیر شدگان به طور متوسط 6 ماه در بازداشت نگهداری شده اند و 20 درصد نیز مدت 3 تا 4 سال را در زندان های رژیم صهیونیستی سپری کرده اند.
بسیاری از این اسیران در این مدت از ملاقات با خانواده های خود محروم شده اند.
این کمیته درپایان گزارش خود به اعتصاب زندانیان در بند رژیم صهیوینستی اشاره کرده ومی افزاید: درسال 2010میلادی حدود 32 اسیر فلسطینی علیه این قانون ضد بشری دست به اعتصاب غذا زدند و در آوریل سال 2014، نیز 120 اسیر فلسطینی به مدت 63 روز دست به اعتصاب غذای گروهی زدند.
بازداشت اداری، که به گزارش سازمان عفو بین الملل، یکی ازسنت های حقوقی به جا مانده از دوره استعمار انگلیس بر سرزمین فلسطین است، به پلیس رژیم صهیونیستی امکان می دهد فلسطینی های را به اتهام اقدام علیه امنیت این رژیم بدون محاکمه به مدت طولانی در بازداشت نگه دارد.
اخیرا نیز اعتصاب غذای محمد علان در اعتراض به همین قانون ضد بشری رژیم صهیونیستی صورت گرفت که باعث وخامت شدید وضع جسمانی و حتی به حال اغما رفتن وی شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :