موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/84831 :کد

0

ساخت ربات مقاوم در برابر انفجار گاز

  پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ — ۰۵:۲۱
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -ساخت ربات مقاوم در برابر انفجار گاز

نسل جدیدی از روبات های سیار ساخته شده که با ورود به محیط های آلوده به گاز، مانع از شکل گیری انفجار و بروز حوادث شدید می شوند.

 

 

 

نسل جدیدی از روبات های سیار ساخته شده که با ورود به محیط های آلوده به گاز، مانع از شکل گیری انفجار و بروز حوادث شدید می شوند.

 
 
 
به گزارش تحلیل ایران، درحالی که در محیط های آلوده به گاز کوچک‌ترین جرقه یا حرارتی می تواند به بروز یک فاجعه منجر شود، روبات Sakura No. ۲ بدون هیچگونه محدودیتی وارد این نوع مکان‌ها شده و از بروز حوادث سخت جلوگیری می کند.

مهر نوشت: این فناوری جدید توسط صنایع سنگین میتسوبیشی و با همکاری انستیتو فناوری Chiba طراحی و ساخته شده است.

Sakura No. ۲ یک روبات کنترل از راه دور و متحرک است که مهم‌ترین ویژگی آن مقاوم بودن در برابر انفجار است. از این رو می توان آن را یکی از بهترین ابزارهای کاربردی در محیط هایی دانست که مملو از گاز شده اند، جایی که کوچک‌ترین جرقه ای به شکل گیری انفجاری مهیب منجر خواهد شد.

این روبات کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف خواهد داشت که از آن جمله می توان به تونل‌های زیرزمینی، پالایشگاه‌های نفت، تأسیسات تولید مواد شیمیایی مختلف، میادین گازی و حتی خانه اشاره کرد.

طراحان در ساخت این روبات از پوشش مقاوم در برابر فشار و انفجار برای محافظت از باتری‌های لیتیوم یونی، سیستم مدیریت مصرف باتری، موتور الکتریکی و سیستم کنترل کننده این روبات استفاده کرده اند.

این روبات ۶۰ کیلوگرم وزن داشته و ۱.۲ کیلومتر بر ساعت حداکثر سرعت دارد. Sakura No. ۲ به گونه ای ساخته شده که می توان آن را از فاصله ۱۰۰ متری هم کنترل کرد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :