موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزشی

a/85030 :کد

0

ایران با ۶۳ سهمیه طلایی در المپیک ریو حضور می یابد

  جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۵
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -ایران با ۶۳ سهمیه طلایی در المپیک ریو حضور می یابد

سرپرست کاروان ورزشی اعزامی به المپیک ۲۰۱۶ از آمادگی کامل ورزشکاران ایرانی برای حضور در این رقابت ها خبر داد.

 

 

 

سرپرست کاروان ورزشی اعزامی به المپیک 2016 از آمادگی کامل ورزشکاران ایرانی برای حضور در این رقابت ها خبر داد.
 
 
 
 
به گزارش تحلیل ایران، اصغر رحیمی در ارتباط تلفنی با تیتر امشب شبکه خبر سیما افزود: شنبه آینده ثبت نام نهایی ورزشکاران اعزامی ایران در ریو انجام خواهد شد.

او با اعلام اینکه شرایط اسکان و اردوی نهایی ورزشکاران ایران در ریو مطلوب است گفت: در مراسم افتتاحیه 45 نفر از ورزشکاران حضور خواهند داشت زیرا برخی از تیم ها با تأخیر به برزیل می آیند.
 
خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما نوشت: کیهانی رئیس فدراسیون دو و میدانی کشورمان در استودیو تیتر امشب از حضور 10 نفر ورزشکار در رشته های مختلف دو و میدانی خبر داد و گفت: برای حضور بازیکنان دو و میدانی صرفاً تأیید فدراسیون ملی کشورها مهم است که این اتفاق هم افتاده و تا یکشنبه نتیجه تأیید فدراسیون جهانی دو و میدانی هم معلوم خواهد شد.

کیهانی ادامه داد: در این دوره مغایر با دوره های قبل فقط ورزشکارانی که مجوز نوع A دارند می توانند در المپیک حاضر شوند.

بیژن مغانلو سرمربی تیم ملی تکواندوی ایران از شرایط مناسب و آمادگی کامل تیم ملی تکواندو خبر داد و گفت: همیشه از حداقل امکانات، حداکثر استفاده را برده ایم و در المپیک 2016 هم به دنبال کسب مدال های طلایی هستیم.

او ادامه داد: 27 مرداد ماه به تقویم ایران، اولین روز بازی های تکواندو در المپیک ریو است.
 
کیهانی ادامه داد: از هشت ماه قبل با تدابیر و تمهیدات انجام شده برای رشته های انتخابی دو و میدانی، پیش بینی خوب و مدال آوری را داشته ایم.
او افزود: کسب موفقیت برای همه کشورها یک هدف است اما انتظار کاملی نداریم که در همه ورزش ها موفق به کسب مدال طلا شویم، همین که در بهترین جایگاه ظاهر شویم ما را خوشحال می کند.

برای مثال او از آمادگی احسان حدادی خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم برای بازی های المپیک روزهای اوج این بازیکن را دوباره ببینیم.

کیهانی تصریح کرد: برای جلب رضایت احسان حدادی به درخواست او مربی خارجی آوردیم و شرایط ایده ال را فراهم کردیم، حال اوست که باید ما را به جایگاه مناسبی برساند.

مغانلو گفت: کسب مدال در المپیک سبب افتخار همه ورزشکاران و مربیان است و ما برای این مهم جهت ارتقای سطح روحی- روانی ورزشکاران، اعتمادسازی و جوان گرایی کرده ایم تا مهارت های ذهنی به کمک مهارت های فنی آمده و در راستای دستیابی به مدال قدم های خوبی برداشته ایم.

او ادامه داد: از نقاط قوت تیم ملی تکواندو می توان به همدلی و همفکری بالای بچه ها اشاره کرد.
مغانلو افزود: به وجود روان شناس اعتقاد دارم اما از شروع اردوی المپیک نه از یک ماه مانده به مسابقات.

کیهانی نقطه عطف ورزشکاران رشته دو صد متر را حسن تفتیان عنوان کرد و گفت: اعتقاد دارم اگر شرایط لازم برای موفقیت را احساس کند رکورد دو صد متر را به زیر 10 ثانیه خواهد رساند که این رقم بسیار مطلوب است.
مغانلو گفت: چیزی به نام قرعه برایم اهمیت ندارد زیرا ما مدعی مدال طلا هستیم و از آنجایی که تمام راه یافتگان به المپیک از تجربه بالایی برخوردارند می توان این امید را در دل بیشتر پروراند.

او ادامه داد: اعتقادی به تغییر ندارم و آنچه می تواند اتفاق بیفتد تکامل و افزودن توانایی های فنی جهت رسیدن به ایده آل های ورزشی است.
کیهانی رکورد رشته پیاده روی را یک ساعت و 22 دقیقه عنوان کرد و گفت: امیدواریم آقای زوراوند این رکورد را به یک ساعت و 21 دقیقه تقلیل دهد. 
همچنین برای رشته پرش طول هم هشت متر و 30 سانت رکورد سابق را بیان کرد و گفت: اگر همین رکورد تکرار یا کاهش یابد از امتیاز خوبی برخوردار خواهیم بود.

مغانلو تصریح کرد: هر زمان که کمیته پزشکی عزم به تست دوپینگ داشته باشد می تواند از بازیکنان آزمایش بگیرد. برای ما جای نگرانی نیست زیرا مکمل های غذایی هم همیشه زیر نظر کمیته پزشکی و برگزاری مسابقات بوده است.

کیهانی در پایان گفت: ما هیچ ورزشکاری را بدون تست دوپینگ به المپیک نمی فرستیم و برای تمام ورزشکارانمان این تست تا به حال انجام شده است و می توانیم از سلامت کامل ورزشکاران این دوره هم اطمینان کامل داشته باشیم.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :