موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/85031 :کد

0

شمار کشته های حمله در فرانسه به هشتاد نفر رسید

  جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۸:۲۱
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -شمار کشته های حمله در فرانسه به هشتاد نفر رسید

فرانسوا اولاند گفت: وضعیت اضطراری در فرانسه سه ماه دیگر تمدید می‌شود.

 

 

 

فرانسوا اولاند گفت: وضعیت اضطراری در فرانسه سه ماه دیگر تمدید می‌شود.به گزارش تحلیل ایران، منابع رسمی اعلام کرد حمله یک راننده کامیون به مردم در شهر نیس دست کم 80 نفر کشته شدند و خبرها از زخمی شدن 130 تن حکایت دارد که حال 45 نفر وخیم است.


07:30 سازمان ملل حمله تروریستی در شهر نیس فرانسه را محکوم کرد.

07:25 باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای حمله در شهر نیس را محکوم کرد و گفت این حمله به نظر یک حمله دلهره‌آور تروریستی است.اوباما همچنین گفت به تیم امنیتی خود دستور داده است به فرانسه در تحقیقات درباره این حمله کمک کنند.

07:00 رسانه های فرانسه روز جمعه اعلام کردند اداره تحقیقات ضد تروریستی این کشور، تحقیقات درباره حمله شامگاه پنجشنبه در شهر «نیس» را آغاز می کند.

06:45  وزیر کشور فرانسه اعلام کرد:در حادثه نیس هشتاد نفر کشته شدند و وضع هجده نفر وخیم است.

 06:40 فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد به منظور حمایت از شهر نیس،  روز جمعه به این شهر خواهد رفت.  رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد احتمال تروریستی بودن حمله به تجمع مردم در شهر «نیس» را رد نمی کند.
 
06:30 دفتر فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه روز جمعه اعلام کرد در پی وقوع حمله با کامیون در شهر نیس، رئیس جمهور به مرکز بحران وزارت کشور می رود.
 
06:15 شبکه تلویزیونی بی بی سی در خبری فوری و زیر نویس اعلام کرد اوراق هویت یک فرانسوی تونسی تبار در حمله تروریستی در نیس پیدا شده است.این شبکه همچنین اعلام کرد فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه کابینه بحران تشکیل داده و شهردار پاریس برای حمایت از مردم نیس اعلام آمادگی کرده است.
 
06:10 تعداد کشته های حمله ترورستی در نیس به هشتاد نفر رسید. 
 
06:00 یک مقام محلی در شهر نیس فرانسه گفت کامیونی که در حمله تروریستی در این شهر شرکت داشت پر از اسلحه و نارنجک بوده است.

خبرگزاری صدا و سیما از پاریس نوشت: فرد حمله کننده در شهر نیس فرانسه مسیری حدود دو کیلومتر را رانندگی کرده و در این مسیر تلاش کرده افراد بیشتری را زیر بگیرد.

 وی افراد حاضر در یک کنسرت ساحلی را نیز هدف حمله قرار داد.
در همین رابطه نشست امنیتی و اضطراری ساعت نه صبح با حضور اولاند در کاخ الیزه برگزار خواهد شد.

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه هم در نخستین سخنانش درباره حمله کامیون به مردم، آن را حمله جنایتکارانه نامید.

آسوشیتدپرس هم گزارش داد: یک مقام محلی در شهر نیس فرانسه گفت کامیونی که در حمله تروریستی در این شهر شرکت داشت پر از اسلحه و نارنجک بوده است.

سرعت کامیون60 تا 70 کیلومتر در ساعت گزارش شده است و حرکت زیگزاگی رانندگی موجب شده  آمار تلفات افزایش یابد. 
همزمان، پلیس با یک نفر مظنون به انجام حمله تروریستی در نزدیکی محل حمله کامیون که در یک رستوران پناه گرفته بود، درگیر و فرد مظنون کشته شده است. 

آتش سوزی یک کامیون حمل مواد اتش بازی در کنار برج ایفل نیز نگرانی هایی را ایجاد کرده است.
همچنین پلیس حمله یک تروریست دیگر را هم در رستوران بوفالو گریل در میدان مسنا در نیس خنثی کرد.

سباستین هامبرت، مقام محلی در نیس گفت علت آمار بالای کشته‌ها و مجروح‌ها این است که این کامیون در مسافتی طولانی مردم را زیر گرفت.
 
 راننده کامیونی که به مردم در شهر نیس حمله کرد کشته شده است.
همچنین شبکه تلویزیونی العربیه به نقل از رئیس پلیس شهر نیس اعلام کرد:حادثه زیر گرفتن خودرو در شهر نیس حادثه ای تروریستی بوده است و مردم باید جانب احتیاط را رعایت کنند.

روزنامه محلی نیس ماتین در شهر نیس فرانسه عکسی منتشر کرد که نشان می‌دهد کامیونی که در حمله به مردم این شهر استفاده شد با گلوله سوراخ‌سوراخ شده است.

شبکه سی ان ان پیشتر گزارش داد در این حادثه  که در جریان مراسم بزرگداشت روز ملی فرانسه رخ داد،  صدای تیراندازی شنیده شده است.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :