موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/85037 :کد

0

مصر مراقب تحرکات رژیم صهیونیستی باشد

  جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -مصر مراقب تحرکات رژیم صهیونیستی باشد

عضو مجمع جهانی اهل بیت (ع)، وحدت امت اسلامی را تنها راه مبارزه با تروریسم خواند و گفت: مصری‌ها باید بدانند اسرائیل مغز متفکر و حامی اصلی توطئه‌ها و اقدامات تروریستی علیه امت اسلامی است.

 

 

عضو مجمع جهانی اهل بیت (ع)، وحدت امت اسلامی را تنها راه مبارزه با تروریسم خواند و گفت: مصری‌ها باید بدانند اسرائیل مغز متفکر و حامی اصلی توطئه‌ها و اقدامات تروریستی علیه امت اسلامی است.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، سید «الطاهر الهاشمی» عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) و از عالمان برجسته شیعه در شهر البحیره مصر، وحدت صفوف امت اسلامی را راه مقابله با فتنه‌‌گری‌ها علیه همه کشورهای منطقه توصیف کرد.


وی تاکید کرد: در سایه تروریسم مورد حمایت قدرت‌های مستکبر و بیگانه که به دنبال تجزیه منطقه بر اساس اهداف و منافع خاص خود هستند، همبستگی و اتحاد کشورهای منطقه، قضیه‌ای ضروری است.


الهاشمی گفت: حوادث تروریستی اخیر در نزدیک مسجد النبی در مدینه منوره و در قطیف عربستان و همچنین در منطقه الکراده عراق، وحدت تلاش‌های امت اسلامی برای مبارزه با تروریسم را برجسته تر می شمرد.


این عالم مصری تاکید کرد: تروریسم دشمن مشترک همه امت اسلامی است و جرایم آن محدود به مرزهای هیچ کشوری نمی‌شود و حتی اگر این دشمن در زمانی مورد حمایت برخی کشورهای منطقه بوده اما چیزی جز اهدافی را که مطابق با اهداف صهیونیسم و نزدیکان آن است، نمی‌شناسد.


خبرنگار فارس در قاهره نوشت: الهاشمی با بیان اینکه گروه‌های تروریستی-تکفیری به هیچ کدام از مقدسات احترام نمی‌گذارد، گفت: حادثه تروریستی در حرم نبی اکرم (ص) بهترین شاهد مثال بر جرایم داعش است و اینکه آنها نماد اسلام و مسلمین نیستند بلکه نماد اربابان خود یعنی دشمنان دین و امت اسلامی هستند.


عالم مصری تاکید کرد: گروه‌های تروریستی صرفا مجری نقشه‌های اسرائیل و آمریکا برای تجزیه امت اسلامی هستند و در این راستا از هیچ ضربه‌ای به مقدسات، ریختن خون هزاران بی گناه و بی احترامی به عقاید کوتاهی نمی‌کنند.


الهاشمی درباره سفر نتانیاهو به کشورهای آفریقایی تاکید کرد: پس از شکست تلاش‌های بی‌شمار و تاریخی اسرائیل در دستیابی به آب‌های رود نیل در بخش جنوبی این رود که در خاک مصر جریان دارد و تلاش برای اجرای طرح «کانال صلح» که براساس آن آب رود نیل به صحرای نقب در جنوب سرزمین‌های اشغالی می‌رسید، اتیوپی را وادار به تحکیم روابط خود با رژیم صهیونیستی کرد تا یک هدف مشترک را بین تل‌آویو و آدیس آبابا محقق کند و آن شکستن حلقه محاصره دریای سرخ به واسطه کشورهای عربی و از بین بردن ویژگی و خصوصیت قومی عربی این دریا بود، به همین دلیل اتیوپی سواحل اریتره و جزایر خود را تحت تسلط و حاکمیت آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار داد و تسهیلات استراتژیک نامحدودی را در اختیار واشنگتن و تل‌آویو قرار داد.


وی سفر نتانیاهو به کشورهای آفریقایی را در راستای تلاش برای تحریم مصر خواند و گفت: مصر برای مقابله با تهدید امنیت ملی خود باید تحرکات سریع، جدی و قاطعی نشان بدهد بخصوص که رویارویی با صهیونیست‌ها بسیار نزدیک است و این چیزی است که صهیونیستها آن را درک کرده و برای آن آماده می‌شوند.


الهاشمی درباره سفر «سامح شکری»، وزیر خارجه مصر به سرزمین‌های اشغالی نوشت: مصر باید بداند که صهیونیست‌ها دشمن امت اسلامی و عربی هستند و هیچ صلح و توافق و عادی سازی با آنها در کار نیست.


وی افزود: بنابراین  صهیونیست‌ها هر چقدر هم بخواهند مصر را به خود نزدیک کنند اما مصری‌ها باید بدانند که اسرائیل مغز متفکر و حامی اصلی توطئه‌ها و اقدامات تروریستی علیه امت اسلامی است و صهیونیست‌ها هیچ گاه به اراده خود اراضی اشغالی 1948 را بازپس نخواهند داد بلکه آنها به دنبال توسعه طلبی و تجزیه کشورهای منطقه هستند بنابراین هر کس که به صهیونیست‌ها اعتماد کند بی شک زیان خواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :