موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/85115 :کد

0

با وجود رویکرد پادشاهی متحد، ماده۵۰ اجرا نخواهد شد

  جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۶
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -با وجود رویکرد پادشاهی متحد، ماده۵۰ اجرا نخواهد شد

نخست وزیر بریتانیا گفت: تا زمانی که یک رویکرد برای پادشاهی متحد مورد توافق باشد، دولت ماده ۵۰ پیمان لیسبون را اجرا نخواهد کرد.


نخست وزیر بریتانیا گفت: تا زمانی که یک رویکرد برای پادشاهی متحد مورد توافق باشد، دولت ماده ۵۰ پیمان لیسبون را اجرا نخواهد کرد.


به گزارش تحلیل ایران، ترزا می نخست وزیر بریتانیا امروز جمعه پس از دیدار و گفتگو با نیکولا استورژن وزیر اول اسکاتلند تاکید کرد: من می خواهم بهترین قرارداد را برای کل کشور به دست آورم.


استورژن خواستار راهکارهایی برای باقی نگهداشتن اسکاتلند در اتحادیه اروپا است. ترزا می تصریح کرد: من می خواهم گزینه هایی را بشنوم و من در صحبت با وزیر اول اسکاتلند بسیار شفاف بیان کردم که می خواهم دولت اسکاتلند به طور کامل در مذاکرات ما شرکت داشته باشد.


وی افزود: من پیش از این نیز گفته ام که تا زمانی که فکر کنم یک رویکرد پادشاهی متحد و اهدافی برای مذاکره داریم، ماده 50 را اجرا نخواهم کرد، من فکر می کنم این مهم است که ما این ساختار را پیش از اجرای ماده 50 ایجاد کنیم.


بسیاری از اسکاتلندی ها در همه پرسی 2014 میلادی از باقی ماندن این کشور در پادشاهی متحد حمایت کرده بودند چرا که نگران این مساله بودند که جدایی از بریتانیا به معنای خروج از اتحادیه اروپا خواهد بود.


در همه پرسی 23 ژوئن 3 تیرماه نیز بیش از 62 درصد اسکاتلندی ها از ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا حمایت کردند.


52 درصد مردم بریتانیا در این همه پرسی 3 تیرماه خواستار خروج از اتحادیه اروپا شده اند و تنها 48 درصد از ادامه عضویت در این اتحادیه حمایت کرده اند.


روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما زمانی آغاز خواهد شد که نخست وزیر جدید این کشور ماده 50 معاهده لیسبون را امضا کند. پس از امضای این ماده قانونی، روند 2 ساله خروج بریتانیا از اروپا آغاز می شود.


دیوید کامرون روز چهارشنبه از سمت نخست وزیری استعفا کرد و اکنون ترزا می زمام قدرت را در دست گرفته است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :