موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/8513 :کد

0

امپریالیسم خواهان حفظ مصونیت کشورهای منطقه نیست

  چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۴:۴۲
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -امپریالیسم خواهان حفظ مصونیت کشورهای منطقه نیست

راشد الراشد از فعالان سیاسی بحرین گفت: امپریالیسم حاضر نیست استقلال و تمامیت ارضی هیچ کدام از کشورهای منطقه که مرکزیت نفت جهان در آن قرار گرفته، حفظ شود.

راشد الراشد از فعالان سیاسی بحرین گفت: امپریالیسم حاضر نیست استقلال و تمامیت ارضی هیچ کدام از کشورهای منطقه که مرکزیت نفت جهان در آن قرار گرفته، حفظ شود.

به گزارش تحلیل ایران راشد الراشد سه شنبه شب در نشستی با عنوان «تحلیلی بر حوادث منطقه و بیداری اسلامی» در جمع مردم اهواز در منطقه باغ شیخ این شهر، افزود: کشورهای مستبد دست بسته نخواهند ایستاد و از تمام امکانات و توان خود علیه امت اسلامی سوء استفاده خواهند کرد.
وی اضافه کرد: به همین جهت اگر از سبک و سیاق خاصی برای مبارزه علیه آنان استفاده کنیم، باید حساب شده عمل کرد تا ستمگران را از دستیابی به آنچه برای از بین بردن موجودیت نظام انجام می دهند، منع کنیم.
راشد الراشد گفت: پافشاری بر یک سبک و سیاق واحد هم در مبارزات درست نیست؛ چرا که این پافشاری ممکن است آینده جهان اسلام را به خطر بیندازد.
وی افزود: ستمگران وقتی می بینند اسلام جایگاه سیاسی آنها را تغییر می دهد از هیچ کاری دریغ نمی کنند حتی اگر خلاف شئونات باشد و از هر وسیله ای علیه مقاومت استفاده می کنند تا در جایگاه خود باقی بمانند.
این فعال سیاسی بحرین گفت: اصل مبارزه با ظلم و ستم در جای خود باقی است و این بدان معنا نیست که لحظه ای در مبارزه با ظلم و ستم شک کنیم اما روش ها در این مبارزه متفاوت خواهد بود.
وی اضافه کرد: برای مبارزه با ستمگران و نظام های ستمگر در منطقه ممکن است در دوره ای نیاز به زمان خاصی باشد و یک سری استعدادهای لازم داشته باشیم.
راشد الراشد همچنین با اشاره به حوادث یمن گفت: این کشور پنج سال است تلاش می کند نظام مستقل حکومتی مهیا کند اما با نیروهای شرور منطقه مواجه می شود که می خواهند برای رسیدن به اهداف خود اوضاع منطقه را در دست گیرند.
وی افزود: شش ماه است از سوی آل سعود هجوم وحشیانه علیه یمن در حال شکل گیری است و توجیهی که آل سعود برای حمله به یمن مطرح می کند، این است که در حال دفاع از مردم این کشور در مقابل نیروهای داخلی است.
این فعال سیاسی بحرین گفت: آنچه عجیب به نظر می آید، این است که آل سعود در جنگ ددمنشانه هر روز 80 فروند هواپیما را سمت مردم یمن روانه می کند و مردم را به اسم دفاع از آنان می کشد.
وی افزود: عجیب تر این که هجوم آل سعود بیش از شش ماه طول کشیده اما با سکوت نهادهای بین المللی مواجه است و شورای امنیت سازمان ملل متحد این هجوم را تبریک گفته است.
این فعال سیاسی بحرین اضافه کرد: یمن کشوری با سابقه تمدنی چندین هزار ساله است و با 33میلیون نفر جمعیت در طول تاریخ ثابت شده که به هیچ کشوری حمله نکرده و این در حالی است که بارها از سوی برخی کشورهای منطقه مورد تهاجم قرار گرفته است.
وی از تهاجم آل سعود به عنوان وحشیانه ترین حملات نام برد و گفت: هجوم نیروهای آل سعود علیه یمن تحت پوشش نیروهای آمریکایی صورت می گیرد و این تهاجم با سکوت تمام نهادهای بین المللی مواجه می شود.
راشد الراشد افزود: جنگ علیه یمن با شکست مواجه شده و هیچ کدام از اهدافی که آل سعود مدعی از بین بردن آنها در یمن شده، راهبردی نبوده است؛ آل سعود مدعی است که تمام زیرساخت های راهبردی یمن را از بین برده است؛ در حالی که تمام جهان می داند نیروهای این رژیم به مدارس و منازل مردم هجوم برده و آنها را تخریب کرده است.

                               

بحرین     اهواز     ایران     یمن        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :