موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/85159 :کد

0

گزارش کنگره، اثبات بی‌گناهی ایران در حملات یازده سپتامبر

  شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۲
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -گزارش کنگره، اثبات بی‌گناهی ایران در حملات یازده سپتامبر

اسپوتنیک در خبری نوشت گزارش کنگره درخصوص حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، بی‌اساس بودن ادعاها علیه ایران را ثابت می‌کند.

اسپوتنیک در خبری نوشت گزارش کنگره درخصوص حملات تروریستی 11 سپتامبر، بی‌اساس بودن ادعاها علیه ایران را ثابت می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ به نقل از اسپوتنیک، سی‌ان‌ان در گزارشی اعلام کرده کنگره آمریکا قرار است گزارش محرمانه 8 صفحه‌ای خود را درخصوص ارتباط رژیم سعودی با عاملان تروریستی حملات 11 سپتامبر سال 2001 در آمریکا منتشر کند. بنابراین، اتهامات دادگاه نیویورک درخصوص ارتباط ایران با هواپیماربایان اعتبار خود را از دست خواهد داد. 

 
دادگاهی در نیویورک سه ماه پیش، در حکمی عجیب ایران را به پرداخت بیش از 10 میلیارد دلار به خانواده قربانیان حملات 11 سپتامبر و همچنین شرکت‌های بیمه محکوم کرد. این در حالی است که «جورج دنیلز،»  قاضی پرونده، هیچ‌گونه مدرکی که بیانگر ارتباط میان تهران و تروریست‌ها باشد، در اختیار نداشت. 
 
توجیه قاضی دنیلز برای صدور چنین حکم غیرعادی این بود که ایران در دفاع از خود در این پرونده و برای اثبات دست نداشتن در حملات 11 سپتامبر مدرکی ارائه نداده است. نکته قابل تأمل اینجاست که این قاضی اعلام کرد مدرکی که دال بر حمایت مالی ریاض از تروریست‌ها باشد، بدست نیاورده است. اکنون در گزارش کنگره به ارتباط احتمالی خاندان آل‌سعود با هواپیماربایان اشاره شده است. 
 
سلسله‌ای از حملات انتحاری 11 سپتامبر 2001 (20 شهریور 1380) به‌دست گروه تروریستی القاعده در خاک  آمریکا انجام شد. صبح آن روز، ۱۹ تروریست القاعده، چهار هواپیمای تجاری - مسافربری را ربودند. تروریست‌ها، دو هواپیما را در فاصله‌های زمانی گوناگون به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک کوبیدند. در نتیجه این دو برخورد، همه مسافران به همراه عده بسیاری که در ساختمان‌ها حضور داشتند، کشته شدند. هر دو ساختمان، پس از دو ساعت به طور کامل ویران شدند و آسیب‌های زیادی نیز به ساختمان‌های پیرامون وارد شد.
 
گروه هواپیماربایان، هواپیمای سوم را به ساختمان  پنتاگون، واقع در ارلینگتون در ایالت «ویرجینیا» زدند. هواپیمای چهارم نیز نزدیک « شنکسویل» در ایالت «پنسیلوانیا» سرنگون شد. این در حالی بود که شماری از مسافران و خدمه پرواز پیش از سرنگونی هواپیما، تلاش کرده‌بودند تا کنترل هواپیما را به دست بگیرند. هیچ‌کدام از مسافران این پرواز و سه پرواز دیگر زنده نماندند. در این حملات ۲٬۹۹۳ نفر کشته شدند. بیش‌تر کشته‌شدگان این حمله‌ها شهروندان عادی بودند، که ملیت آن‌ها از ۹۰ کشور گوناگون جهان بود. 


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :