موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست جنگل

a/85180 :کد

0

شعله‌ های آتش در بیشه‌ زارهای حاشیه کرخه

  شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۱
تعداد بازدید : ۳۶۴   
 تحلیل ایران -شعله‌ های آتش در بیشه‌ زارهای حاشیه کرخه

پس از آتش سوزی بیشه زارهای حواشی رودخانه کرخه در شهرستان شوش، این آتش سوزی با تلاش تیم‌های امداد و بومیان محلی مهار شده است.

 

 
پس از آتش سوزی بیشه زارهای حواشی رودخانه کرخه در شهرستان شوش، این آتش سوزی با تلاش تیم‌های امداد و بومیان محلی مهار شده است.

به گزارش تحلیل ایران، شامگاه پنجشنبه شعله‌های آتش در بیشه‌زارهای حاشیه کرخه در بخش شاوور از توابع شهرستان شوش شعله ور و در کمترین زمان ممکن مهار شد.پس از آن در ظهر جمعه، جنگل‌های کرخه برای بار دوم طعمه حریق شد که با توجه به صعب‌العبور محل بروز حریق و نبود امکان دسترسی و با تلاش گسترده تیم‌های امدادی و عملیاتی این آتش سوزی محاصره و مهار شد.

طبق اعلام کارشناسان محیط زیست، فقدان مسیرهای دسترسی و نبود تجهیزات مورد نیاز این حوزه و هم چنین گرمای هوا از عمده‌ترین دلایل آتش سوزی جنگل‌های کرخه در فصل تابستان بوده که در طول سال‌های اخیر خسارت‌های جدی بر پیکر این جنگل‌ها وارد کرده است.طبق اعلام سازمان محیط زیست خوزستان و مسئولین محلی شهرستان شوش، تاکنون بیش از بیست هکتار از جنگل های شهرستان شوش در این حادثه از بین رفته است که پس از بررسی‌های تکمیلی میزان کامل خسارت‌های وارد آمده به جنگل‌های کرخه اعلام خواهد شد.

تسنیم نوشت: بیش از این آتش سوزی جنگل‌های شهرهای اندیمشک و دزفول در شمال استان خوزستان نیز دچار آتش سوزی شده و به پوشش‌های طبیعی و جانوری این مناطق، خسارت جدی وارد کرد.جنگل‌های کرخه با مساحت 13 هزار و 995 هکتار واقع در شمال غرب شهرستان شوش و شمال استان خوزستان و در امتداد رودخانه کرخه واقع است.این جنگل‌ها در حال حاضر، تنها زیستگاه طبیعی باقی مانده گوزن زرد ایرانی بوده که در صورت عدم توجه به نیازهای طبیعی این مناطق حیات این گوزن‌ها در خطر خواهد افتاد.

جنگل‌های کرخه در سال‌های گذشته به دلایلی از جمل، ه آلودگی‌های زیست محیطی و جنگ هشت ساله مقدس، دچار حادثه و تخریب شده و روند تکثیر و تولید مثل و به طور کلی زیست این گونه منحصر به فرد و کمیاب را در معرض تهدید قرار داده و به این گوزن برای ادامه حیات خود به سایر مناطق حفاظت شده کشور از جمله پارک ملی دریاچه ارومیه انتقال داده شد.تاکنون هیچ گونه خسارتی بر گوزن زرد ایرانی پس از آتش سوزی های اخیر جنگل های کرخه در  محدوده قانونی شهرستان شوش گزارش نشده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :